Pogoda
06.06.2019 13:18

GOG dodał Hellfire do Diablo

Diablo I na GOG-u można kupić w wersji cyfrowej od marca 2019 roku. Odświeżona wersja, przystosowana do działania na nowych komputerach, została właśnie uzupełniona o dodatek Hellfire. Za darmo.

Diablo Hellfire
foto: materiały prasowe

Premiera Diablo I na GOG-u była zapowiedzią pięknej przyjaźni. Blizzard wybrał polski sklep z grami jako partnera, który przywróci do życia klasyczne hity studia.

W Diablo I – udostępnione oczywiście bez zabezpieczeń DRM – można zagrać w trybie retro, wracając do grafiki SVGA znanej sprzed 20 lat, lub skorzystać z poprawionej rozdzielczości i płynności działania. Gra ma dostęp do Battle.net, można wiec grać ze znajomymi przez internet.

Na GOG trafiła także paczka z Warcraftem I i II. W tym przypadku usprawnionej wersji doczekała się tylko druga części klasycznej serii RTS,.

Warcraft
Warcraft
Przeczytaj także Warcraft i Warcraft II dostępne na GOG-u. Bez DRM

Odświeżone Diablo I bez DRM można było ulepszyć tylko na jeden sposób. GOG spełnił życzenia graczy i ogłosił, że do kultowej gry dodawane jest rozszerzenie Hellfire.

Diablo Hellfire bez DRM na GOG

Dodatek Hellfire udostępniany jest za darmo dla każdego, kto kupi Diablo I na platformie GOG. Dotyczy to także osób, które już zdążyły zaopatrzyć się w klasykę.

"

Stworzony przez Synergistic Software i wydany w 1997 roku Hellfire nie był oficjalnym produktem sygnowanym marką Blizzard, jednak ze względu na prośby graczy Diablo, Blizzard zdecydował się udostępnić dodatek jako darmową zawartość do każdego zakupu Diablo na GOG.COM. "

Hellfire rozszerzył Diablo o nową (niekanoniczną) kampanię fabularną dla jednego gracza, wprowadził grywalną postać Mnicha, a także nowe rodzaje broni, misji, lokacji, lochów i wrogów.

"

Hellfire trafia na GOG.COM ze wsparciem wysokich rozdzielczości i aktualizacjami kompatybilności, które przystosowują dodatek do nowych systemów. "

Zobacz także: Diablo atakuje Podlasie w nowej reklamie Diablo III na Switcha

GOG przypomina, że w ramach Summer Sale Festival, wyprzedaży kończącej się 17 czerwca 2019, Diablo I można kupić z upustem 10%.

Które Diablo było najlepsze?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry