Pogoda
17.10.2017 13:06

GOG świętuje 10 lat Wiedźmina wyprzedażą

Taka okazja trafia się raz na dekadę – z okazji 10. rocznicy wydania pierwszej części komputerowych przygód Wiedźmina należący do CD Projekt sklep GOG.com przygotował okolicznościowe prezenty w postaci przeceny tytułów wchodzących w skład serii. Jednej z gier nie macie na 99%.

GOG świętuje 10 lat Wiedźmina wyprzedażą
foto: materiały prasowe

Październik 2007 roku zmienił oblicze polskiej branży gier. Po raz pierwszy rodzime studio stworzyło tytuł, który nie tylko otwierał oczy lokalnym niedowiarkom i pokazywał, na co nas stać na naszym własnym podwórku, lecz został także dostrzeżony na świecie.

Pierwszy Wiedźmin był dla nas przykładem profesjonalizmu, a dla zachodnich graczy powiewem egzotyki – mało kto miał wówczas styczność ze stworzeniami ze słowiańskiej mitologii, a umiejscowienie gry w bogatym świecie stworzonym przez Andrzej Sapkowskiego była dodatkowym atutem.

Każda kolejna odsłona przygód Geralta była coraz lepsza i coraz bardziej rozbudowana. Wiedźmin 3 to było już mistrzostwo – dla wielu graczy był to najlepszy tytuł, w jaki grali w życiu, oceniany lepiej niż produkcje Blizzarda czy Valve.

Nic więc dziwnego, że podczas oglądania okolicznościowego filmu z Geraltem wspominającym dekadę wspólnych przygód niejednemu graczowi pociekły łzy wzruszenia. Skłamalibyśmy, gdybyśmy sami twierdzili, że mieliśmy serce z kamienia.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś zaległości w zapoznawaniu się z przygodami Geralta – a wbrew pozorom, dotyczy to większości fanów serii - ma szanse uzupełnić swoją kolekcję wiedźmińskich gier korzystając z promocji przygotowanej przez GOG.

Ceny zaczynają się od około 5 i 6 złotych za edycje rozszerzone pierwszego i drugiego Wiedźmina. Za niecałe 10 zł można kupić grę, o której większość fanów już zapomniała – komputerową adaptację gry planszowej.

Za połowę ceny można zgarnąć Wiedźmina 3 wraz z dodatkami – jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z polskim skarbem narodowym (lub nie kupiliście dobie specjalnej, jubileuszowej edycji w przepięknych steelbookach) - warto sprawdzić, jak rozbudowany i skomplikowany świat oddał graczom CD Projekt RED. Z oferty można skorzystać do 25 października 2017 roku do godziny 12:00.

Aktualizacja: wiedźmińska wyprzedaż ruszyła także na Steamie.

Macie już wszystkie gry z Wiedźminem?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry