Pogoda
24.04.2018 15:25

GOG wprowadził publiczne profile użytkowników

Rozpieszczający graczy sklep z grami GOG przygotował dla nich kolejną atrakcję – mogą teraz chwalić się, w co lubią grać i jak bardzo dobrzy są w tym, co robią.

Sklep GOG
foto: zrzut ekranu

Jak wynika ze sprawozdania finansowego grupy CD Projekt, GOG radzi sobie coraz lepiej i przynosi już miliony złotych zysku. Sklep postanowił odwdzięczyć się graczom, którzy z niego korzystają, i spełnić marzenia tysięcy z nich, dając im w prezencie gry, które mieli dodane na liście życzeń.

Teraz GOG wprowadza na swoją platformę elementy społecznościowe – swoimi gustami i osiągnięciami można będzie się publicznie chwalić po uruchomieniu profilu gracza.

GOG wprowadza profile graczy

Profil użytkownika ma umożliwić pokazywanie swoich osiągnięć oraz sprawdzanie, jak radzą sobie nasi znajomi.

"

Profil to przede wszystkim ty i twoje osiągnięcia na GOG.com. Podsumowuje on twój Przegląd aktywności, pokazuje czas spędzony w grze, twoje ostatnie osiągnięcia oraz jak częste są one wśród innych użytkowników. Ponadto, sekcja Profil pozwala ci zerknąć na to, co porabiają twoi najbardziej aktywni znajomi. "

Przegląd aktywności pozwala sprawdzić, w co grają znajomi, jakie zdobyli osiągnięcia oraz o czym pisali na forum.

Profil podsumowuje Przegląd aktywności użytkownika, pokazuje czas spędzony w grze, ostatnie osiągnięcia oraz ich wyjątkowość w porównaniu do profili innych użytkowników.

Kolejna sekcja poświęcona jest w całości grom. Można na niej zobaczyć wszystkie tytuły, jakie posiada dana osoba, a także ich statystyki - czas spędzony w grze i procent odblokowanych osiągnięć.

Ostatnim wprowadzanym przez GOG elementem jest pełna lista znajomych z ogólnym podsumowanie ich gier i osiągnięć. Pozwala ona na przykład sprawdzić, jakie tytuły są wśród nich popularne i dołączyć do rozgrywki wieloosobowej.

GOG zastrzega, że statystyki grania będą publikowane tylko wtedy, gdy gracz używa aplikacji GOG Galaxy.

Gdzie wolelibyście mieć konto?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry