GTA V doczekało się fanowskiego odświeżenia grafiki. Czy Rockstar usunie modyfikację?

17.03.2021 14:16
GTA V doczekało się fanowskiego odświeżenia grafiki. Czy Rockstar usunie modyfikację? Fot. Miguel Lagoa/Shutterstock.com

Pytanie tytułowe jest oczywiście nieco ironiczne, ale umówmy się - Rockstar bardzo nie lubi, kiedy fani robią "zbyt dobre" rzeczy z ich produkcjami. Także na wszelki wypadek zachęcamy do skorzystania z modu jak najszybciej się tylko da.

GTA V - fani odświeżyli grafikę gry. Rockstar będzie miał z tym problem?

W ciągu kilku miesięcy Grand Theft Auto V doczeka się ulepszonej wersji przeznaczonej na konsole PlayStation 5 i Xboksy Series X/S. Pewien fan postanowił nieco usprawnić cały proces i udostępnił w sieci swój własny mod, który znacząco ulepsza grafikę gry z 2013 roku. Jak podaje The Gamer, modyfikacja została przygotowana przez Nb.Design, projektanta graficznego, który jest zwyczajnie wielkim fanem serii.

Polecamy

Sama aktualizacja graficzna jest na razie dostępna we wczesnym dostępie na jego Patreon. W sieci jest również zwiastun, który prezentuje odświeżoną warstwę graficzną GTA V - ten możecie zobaczyć poniżej:

Polecamy

Na jego stronie na Patreonie możemy przeczytać "GTA V to nie tylko mod graficzny" - Nb.Design przerobił pliki gry, wgrywając nowe model drzew, roślinności, kamieni i innych elementów otoczenia. Jak czytamy w opisie, proces ten był bardzo czasochłonny, dlatego też zdecydował się na założenie Patreona.

Dzięki temu kupił nowy komputer, który pozwolił mu na bardziej ekstensywne prace nad odświeżoną wersją GTA V.  

Jeśli jesteście zainteresowani potencjalnym wsparciem Nb.Design albo pobraniem moda, to wszelkie szczegóły znajdziecie na jego stronie na Patreonie. 

Tak jak wspomnieliśmy na początku - jeszcze w tym roku ma wyjść odświeżona wersja GTA V na konsole nowej generacji. Obawiamy się, że Rockstar może się więc zainteresować pracą Nb.Design i skontaktować się z nim w tej sprawie, tylko zamiast gratulacji i pochwał, treść listu może brzmieć: "proszę zaprzestać tej działalności albo spotkamy się w sądzie".  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.