[AKTUALIZACJA] GTA VI pojawi się w 2019 roku? Tak sugeruje wiadomość w trybie GTA Online

Kamil Kacperski
03.07.2018 10:25
[AKTUALIZACJA] GTA VI pojawi się w 2019 roku? Tak sugeruje wiadomość w trybie GTA Online Fot. support.rockstar.com

Nowa część ma zadebiutować już w 2019 roku. Przynajmniej tak twierdzi wiadomość, która pojawiła się w trybie GTA Online. Czy to potwierdzona informacja od samego Rockstara, czy jednak tylko głupi żart grup moderskich?

AKTUALIZACJA: Całość okazała się być oczywiście żartem ze strony hakerów, którzy stwierdzili, że sobie „zaśmieszkują” ze społeczności GTA Online. Sprawę wyjaśnił oficjalny profil Rockstara na Twitterze, który potwierdził, że nie jest to ich oficjalne stanowisko. Nie mniej, może ta sytuacja skłoni twórców do szybkiej zapowiedzi GTA VI:

Oryginalny artykuł

Premiera GTA V, czyli najlepiej zarabiającego produktu w branży rozrywkowej, odbyła się w 2013 roku. Oczywiście potem pojawiły się jeszcze kolejne wersje produkcji, ponieważ gra została wydana jeszcze na konsole Xbox One, Playstation 4 oraz komputery osobiste. Nie mniej, na rynku pojawiła się właśnie 5 lat temu i od tamtej pory o nowej pozycji należącej do tej serii nie słyszeliśmy nic. 

Oczywiście pojawiły się plotki, że podobno w 6. części „Grand Theft Auto” powrócimy do znanego z „Vice City”... Vice City, a także, że podobno jedną z głównych postaci będzie kobieta. Rockstar jednak nie podawał żadnych oficjalnych informacji na temat kolejnej części ich szalenie popularnej serii. Chociażby ze względu na to, że byli zajęci przygotowywaniem „Red Dead Redemption 2”, a także borykaniem się z rozprawami sądowymi, które sprokurowała Lindsay Lohan.

GTA VI - premiera w 2019 roku?

Aż do czasu - 2 lipca 2018 roku użytkownicy GTA Online zostali poinformowani przez Rockstar, że już w 2019 roku pojawi się następca „GTA V”, czyli produkcja z numerkiem „VI” w tytule. Trzeba przyznać, że to wyjątkowo mało „bombastyczny” sposób na ogłoszenie gry, zwłaszcza w przypadku takich twórców, jak Rockstar:

foto: support.rockstar.com Fot. foto: support.rockstar.com

Pierwsze reakcje można podzielić głównie na 3 kategorie: pierwszą z nich jest to, że „GTA VI” faktycznie powstaje i pojawi się w 2019 roku. To chyba najmniej prawdopodobna z teorii. Druga twierdzi, że to błąd ze strony marketingowców Rockstara, którzy całkowicie przypadkowo wypuścili informację na kilka dni/tygodni/miesięcy przed planowanym ogłoszeniem. Ostatnia i chyba najbardziej prawdopodobna głosi, że to jedynie żart moderów. 

GTA VI - błąd Rockstara, czy żart moderów?

Dlaczego najbardziej prawdopodobna? Ponieważ w 2018 roku pojawi się „Red Dead Redemption 2”, którego pierwsza część zadebiutowała w 2010 roku, czyli 3 lata przed „GTA V”. Rockstar raczej nie wydałby 2 gier w przeciągu jednego roku, więc opcja z żartem moderów jest najbardziej prawdopodobna. Na razie pozostaje jedynie czekać na rozwój wydarzeń i na premierę RDR 2, która odbędzie się 26 października 2018 roku. Gra będzie dostępna na konsole Xbox One oraz Playstation 4.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.