Pogoda
06.09.2018 12:48

GTFO – kooperacyjny horror dla 4 graczy, z którego wydostaną się tylko najsilniejsi

Ze świata tej gry, jak wskazuje tytuł, naprawdę chcemy się wydostać – horror dla 4 graczy został zaprezentowany na filmie pokazującym rozgrywkę. Z każdym krokiem jest straszniej.

GTFO horror
foto: materiały prasoiwe

Polski World War 3 ma być internetową symulacją światowego konfliktu zbrojnego, stworzony z pieczołowitą dbałością o szczegóły – zarówno przedstawianych okolic (na przykład Dworca Centralnego i Pałacu Kultury w Warszawie), jak i udostępnianych środków bojowych.

Realizm nie jest zdecydowanie stawiany na pierwszym miejscu przez twórców GTFO – i nie ma się co dziwić, celem gry jest takie zestresowanie graczy, żeby nawet nie myśleli o rozglądaniu się i kontemplowaniu grafiki, skupiając się na rozpaczliwych próbach przeżycia ataków kolejnych hord wrogów i współpracowania ze sobą w celu rozwiązywania piętrzących się na drodze ucieczki problemów.

"

GTFO to czteroosobowa hardkorowa gra kooperacyjna, w której najważniejsze są atmosfera i współpraca. Proceduralne scenariusze rozgrywki, tryb Kierownika Ekspedycji, klimat suspensu, drużynowe rozwiązywanie zagadek i niezwykle intensywna walka. "

GTFO – horror dla 4 graczy

Grający nie będą mieć łatwo – o ile na początku, jak widać na filmie, mogą korzystać z dobrodziejstw nowoczesnego sprzętu, o tyle im dalej w grę, tym trudniejsze ma stawać się odnajdywanie zasobów i narzędzi potrzebnych do przeżycia. Co więcej, gra wymaga planowania i nawet robienia rzeczy, przed którą wzdryga się każdy miłośnik horrorów – rozdzielania się. Wszystko dlatego, że pokonanie niektórych przeszkód wymaga skoordynowanej współpracy i żelaznych nerwów u każdego z członków próbującej ratować swoje życia grupy.

Autorzy postarali się także, żeby ucieczka nie była jednorazowa, wprowadzając „Tryb Kierownika Ekspedycji” – można w nim ustalać nowe wyzwania dla graczy, ręcznie modyfikując parametry rozgrywki.

GTFO ma zostać udostępniony graczom jeszcze w 2018 roku.

Spróbujecie swoich sił w GTFO?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry