Pogoda
04.04.2019 17:17

Gabe Newell został twarzą majtek

Założyciel Valve i Steama, platformy do wysysania pieniędzy z portfeli graczy, zdobi swoim zdjęciem opakowanie męskich szortów w rozmiarze 4XL. Żeby je sobie kupić, trzeba się wybrać do Chin.

Gabe Newell
foto: Official GDC, CC BY 2.0

Sławy i celebryci od lat występują w Japonii w reklamach, których wychowani w zachodniej cywilizacji nie potrafią zrozumieć nawet po uprzednim nasączeniu się alkoholem.

Do udziału w interesujących z artystycznego punktu widzenia spotach nakłaniają ich pieniądze – Japończycy są w stanie zapłacić konkretne sumy w zamian za skojarzenie ich produktu z ze znaną z kin twarzą.

Chiny do marketingu podchodzą zupełnie inaczej, w wyniku czego internauci są zaskakiwani bardziej, niż w przypadku japońskich dzieł. O wiele bardziej zdziwieni są jednak gwiazdy i celebryci, którzy dowiadują się, że wspierają wybraną markę.

Do grona osób, które z niedowierzaniem patrzą na swoje podobizny na produktach, dołączył właśnie Gabe Newell, twórca Steama. Jego niewinny uśmiech zachęca do zakupu męskich szortów w rozmiarze 4XL.

Steam będzie ukrywać niekorzystne oceny gier
Steam będzie ukrywać niekorzystne oceny gier
Przeczytaj także Steam będzie ukrywać niekorzystne oceny gier

Twórca Steama reklamuje majtki w rozmiarze 4XL

Zdjęcie Gebe’a Newella na opakowaniu bielizny dostrzegli użytkownicy Reddita.

gabe_newell_02

Należy raczej powątpiewać, czy wizerunek szefa Valve został użyty za jego zgodą i wiedzą. Małe jest nawet prawdopodobieństwo, że dział marketingu marki miał świadomość tego, kogo wybrał na swojego ambasadora.

Otwartym pytaniem pozostaje, czy Gabe zdecyduje się wystąpić na drogę prawną, czy też z powodów wizerunkowych przymknie oko na reklamowanie szortów o nazwie LongD.

Czego twarzą wolelibyście być?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele