Pogoda
15.02.2019 11:50

Gadu-Gadu wraca i rzuca wyzwanie Messengerowi

Gadu-Gadu to nie aplikacja – to styl życia. Nowy właściciel GG chce o tym przypomnieć, stając do walki z należącym do Facebooka komunikatorem. Zamierza kusić czymś, czego Messenger nie oferuje – pełną prywatnością prowadzonych konwersacji.

Gadu-Gadu
foto: kadr z wideo

Gadu-Gadu ma na swoim koncie historyczne zasługi, jeśli chodzi o rozwój polskiego internetu. Aplikacja, której początki to program umożliwiający wysyłanie SMS-ów przez sieć (wdzwonienie na chwilę na numer 0202122 wychodziło taniej, niż przesyłanie wiadomości za pośrednictwem operatora ), nauczyła internautów, że przez sieć można wygodnie rozmawiać.

Numerek GG mieli kiedyś wszyscy – te składające się z mniejszej liczby cyfr były postrzegane jako prestiżowe i licytowano je na spore kwoty podczas finałów WOŚP.

Gadu-Gadu uruchomiło nawet własną wirtualną sieć komórkową – okazało się jednak, że użytkownicy odwrócili się od polskiego komunikatora, wybierając kontaktowanie się ze sobą na Facebooku.

O planach przywrócenia świetności GG słychać było ponad rok temu – ostatecznie nowym właścicielem komunikatora zostało przedsiębiorstwo England.pl. Po roku przygotowań Gadu-Gadu jest gotowe, żeby rzucić wyzwanie największemu na świecie portalowi społecznościowemu.

Gadu-Gadu
Gadu-Gadu
Przeczytaj także Gadu-Gadu wypowiada użytkownikom umowy o świadczeniu usług

Komunikator GG wraca i stawia na szyfrowanie rozmów

England.pl podkreśla, że z GG korzysta wciąż miliony Polaków. Liczy także na to, że nowe funkcje oraz odświeżony wygląd aplikacji i strony zachęci użytkowników, którzy odsunęli się od komunikatora, do ponownego rozświetlenia uśmiechniętego, żółtego słoneczka.

GG nie zamierza przy tym dyskryminować nikogo ze względu na wiek – nowa odsłona komunikatora ma kusić młodzież, millenialsów oraz starsze pokolenia. Gadu-Gadu chwali się, że górny limit wieku w wyszukiwarce to 120 lat, choć nie wspomina, czy rzeczywiście ma tak wiekowych użytkowników).

Zobacz także: >> UseCrypt Messenger – „szyfrowane Gadu-Gadu” rozwiązaniem problemu z Facebookiem  <<

Agnieszka Remus, współwłaścicielka England.pl, wylicza silne strony swojego komunikatora:

"

Chcemy inspirować ludzi do nawiązywania nowych znajomości – ułatwia to funkcja losowania kontaktu – oraz do swobodnej i jakościowej komunikacji ze znajomymi, rodziną i kontrahentami. GG to wygodne narzędzie do porozumiewania się w każdej sytuacji i na różnych polach codziennego funkcjonowania – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. A także – do czego przykładamy bardzo dużą wagę – narzędzie bezpieczne. Rozmowy są szyfrowane i nikt poza samymi rozmówcami nie ma do nich wglądu. "

Jedną z nowych funkcji GG, które mają przyczynić się do odzyskania niegdysiejszej świetności, jest między innymi możliwość wysyłania animowanych GIF-ów oraz własnoręcznie zrobionych zdjęć.

Wrócicie do GG?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile