Pogoda
22.01.2016 13:41

Gadżety będą monitorować emocje, uczucia i orgazmy

Inteligentne bransoletki mogące rejestrować puls i szybkość przemieszczania się ledwo zadomowiły się na rynku, a już mogą szykować się do przejścia do lamusa. Nowe metody gromadzenia i analizowania danych dają wgląd w emocje i odczucia użytkowników.

Gadżety będą monitorować emocje, uczucia i orgazmy
foto: www.elvie.com

Dane biometryczne gromadzone do tej pory wykorzystywane były w aplikacjach związanych ze zdrowym, sportowym trybem życia. Miłośnicy fitnessu mogą rozkoszować się dokładnymi informacjami na temat przebytych dystansów, przeglądać wykresy pokazujące zmianę wysokości tętna przez cały dzień czy tez cieszyć się liczbą spalonych kalorii.

Możliwości dzisiejszych urządzeń i aplikacji to zaledwie wstęp do tego, co będziemy mogli monitorować w najbliższej przyszłości. Pomysł dokładnego sprawdzenia, co czują ludzie, podchwyciły już zresztą wielkie wytwórnie filmowe - znamy nawet wykres pokazujący emocje widzów oglądających „Zjawę” z Leonardo DiCaprio. Ciekawe, czy pokazywana wersja filmu zawierała kontrowersyjną scenę gwałtu dokonanego przez niedźwiedzia na głównym bohaterze obrazu.

Być może danymi o uczuciach będzie nam się łatwiej dzielić niż samymi uczuciami. Wykres może pokazać, jak bardzo przeżyło się rozstanie.

Oprogramowanie, które będzie w stanie odpowiednio zinterpretować dane pozwoli na przykład na pokazywanie jak bardzo szczęśliwym (lub smutnym) jest się w danej chwili. Monitorowanie odczuwanych emocji może także pomóc osobom cierpiącym na depresję.

Uczucia to nie jedyne rejony, w których zadamawiają się biometryczne gadżety. Coraz chętniej eksplorowane są wątki zdrowia seksualnego. Dostęp do takich danych może zdecydowanie zwiększyć osiąganą satysfakcję.

Przykładem może być tu Lioness, startup zamierzający zbierać dane dotyczące reakcji kobiecego organizmu podczas stymulacji seksualnej i na tej podstawie może podpowiedzieć kiedy i jak angażować się w seks, by pełniej go przeżywać.

Z drugiej strony, mając przeciwko sobie twarde dane ciężko będzie udawać orgazm przed partnerem ;)

Potrzebujesz wskazówek, żeby wzbogacać życie seksualne?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele