Pogoda
08.02.2018 10:40

Gala Mobility Trends - podsumowanie roku 2017 w branży mobilnych technologii

1 lutego 2018 roku podczas Gali Mobility Trends poznaliśmy najlepsze mobilne produkty i usługi 2017 roku. W Teatrze Capitol w Warszawie odbyła się ósma edycja Gali, podczas której wręczono statuetki „Złoty Bell” w 23 kategoriach.

Gala Mobility Trends - podsumowanie roku 2017 w branży mobilnych technologii
foto: materiały prasowe

Gala Mobility Trends była podsumowaniem najbardziej prestiżowego w branży plebiscytu, pokazującego trendy na rynku nowych technologii w Polsce. Głosowanie zakończyło się 22 stycznia br. Konsumenci mogli wybierać spośród 340 produktów i usług dodanych do ankiety przez producentów lub dystrybutorów w 18 kategoriach. W głosowaniu wzięły udział ponad 24 tysiące internautów. W 5 kategoriach zwycięzców wyłoniła kapituła złożona z redaktorów Mobility, Mobilitynews.pl oraz Technikalia.tv. Triumfatorem plebiscytu okazała się firma Samsung, która odebrała aż trzy statuetki „Złoty Bell”.

Czwartkową ceremonię poprowadził pełen wdzięku duet - Katarzyna Pakosińska i Beata Tadla. Wśród gości nie zabrakło dziennikarzy (Beata Chmielowska-Olech, Zbigniew Urbański), przedstawicieli świata sportu (Karolina Pilarczyk) i show-biznesu (Adam Zdrójkowski, Wiktoria Gąsiewska). Po części oficjalnej w Klubie Capitol odbyło się afterparty. Atrakcją wieczoru był koncert, świętującego w tym roku 30-lecie działalności, zespołu BIG CYC.

"

Nowe technologie zmieniły nasze życie w stopniu, jakiego jeszcze kilka lat temu nie byliśmy w stanie przewidzieć. To, co niedawno nawet nie przyszłoby nam do głowy, dziś jest naszą codziennością. Teraz obserwuję rozwój robotyki, e-sportu, sztucznej inteligencji, czy technologii VR i jestem przekonany, że to do nich będzie należała przyszłość. Mobility Trends będzie oczywiście te zmiany na bieżąco śledzić. Kto wie jakie kategorie pojawią się za kilka lat? W tym roku dodaliśmy kategorię Technologia health care, bo urządzenia wspierające aktywność fizyczną i dbanie o zdrowie to jeden z najlepiej rozwijających się obecnie trendów. Szczególnie cieszy nas fakt, że obok dużych międzynarodowych marek konsumenci docenili także osiągnięcia polskich firm. Mam nadzieję, że w kolejnych latach ten trend będzie wzrastał. "

– powiedział Tomasz Cieślak, prezes MIT MEDIA Group Sp z o.o.

W tej edycji największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria Gadżet roku 2017, w której zgłoszono aż 62 produkty, a najpopularniejszym z nich okazał się wideorejestrator Mio MiVue 792 WIFI PRO. Najwięcej głosów (20 412), podobnie jak w latach poprzednich, oddano w kategorii Smartfon roku – tu Złoty Bell powędrował do firmy Samsung za model Galaxy S8. Firma zajęła również pierwsze miejsce w kategorii Tablet roku 2017 za Samsung Galaxy Tab S3. Dodatkowo kapituła konkursowa przyznała firmie tytuł Producenta roku 2017.

Mobility Trends 2017 - Samsung

Nagrodę za Aplikację Mobilną B2C odebrała firma Wirtualna Polska Media za usługę WP Pilot. Natomiast w segmencie B2B statuetka przypadła Pracuj.pl - Oferty pracy. W kategorii Oferta Operatorska roku 2017 w segmencie B2C triumfowała usługa Stan Nielimitowany Solo Play firmy P4, która otrzymała również nagrodę kapituły dla Operatora roku 2017. W segmencie B2B Ofertą Operatorską roku 2017 okazał się T-Mobile Internet Bez Limitu. Usługa Internet LTE Advanced Plusa i Cyfrowego Polsatu zwyciężyła natomiast w kategorii Mobilny Internet roku 2017. Notebookiem roku wybrano Apple MacBook Pro. Akcesorium roku został WD My Passport SSD. Za najlepszą nawigację uznano Navitel Navigator 9.9, a za najinteligentniejszy domowy sprzęt – FIBARO Intercom. Zegarek Fitgo FW17 POWER okrzyknięto Technologią healthcare roku 2017, zaś aplikacja Blik zwyciężyła w kategorii Mobilne płatności roku 2017. Technologicznym Autem minionego roku wybrano Toyota Prius Plug-in. W kategorii Mobilna Gra roku zwyciężył Eventide 3: Dziedzictwo Legend. Ekran Full Vision LG został uznany za największą innowację 2017 roku, zaś za najlepszy sportowy gadżet uznano zegarek Fitbit Ionic.

Dodatkowo kapituła konkursowa wybrała mPTech sp. z o.o. Polską Firmą roku 2017, a Dystrybutorem roku 2017 okrzyknęła firmę ABC Data. Tytuł Człowieka Roku 2017 przypadł Annie Streżyńskiej – minister cyfryzacji w latach 2015–2018. Raport zawierający wyniki głosowania i podsumowujący najnowsze trendy, ukaże się w najbliższym numerze magazynu Mobility.

Kamery samochodowe idealnym zabezpieczeniem w momencie wypadku

Tagi: Internet