Pogoda
04.10.2016 09:49

Galaxy Note 7 sieje zniszczenie w GTA V

Właśnie tego obawiał się Samsung – wybuchający Galaxy Note 7 stał się anty-bohaterem moda do Grand Theft Auto V. Bombowe wrażenia gwarantowane.

Galaxy Note 7 sieje zniszczenie w GTA V
foto: kadr z wideo

Gdy okazało się, że bardzo dobrze przyjęte przez klientów smartfony Galaxy Note 7 wybuchają z powodu wadliwych akumulatorów, reakcja koreańskiego producenta byłą błyskawiczna – najpierw zarządzono wstrzymanie sprzedaży telefonu, a potem ogłoszono wielką akcję wymiany wydanych właścicielom urządzeń.

Wpadka okazała się być ogromnym ciosem finansowym dla giganta – według szacunków, zastąpienie 2,5 mln sprzedanych modeli Galaxy Note 7 może kosztować Samsunga nawet miliard dolarów. I nie jest to najgorsze, co mogło spotkać producenta.

Zdecydowanie bardziej dotkliwe może być kojarzenie marki nie z wydajnymi, dobrze wykonanymi smartfonami (jak miało to miejsce do tej pory), lecz z niebezpiecznymi dla zdrowia (a może i życia) sprzętami wypełnionymi ogniem i siarką.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, to właśnie obawa przez powstaniem memów stawiających znak równości między Samsungiem i wybuchami stał się głównym powodem dla dobrowolnego rozpoczęcia akcji wymiany telefonów.

Wygląda jednak na to, że internet – i twórcy modów do popularnych gier – tak łatwo Samsungowi nie wybaczą. Właściciele GTA V mogą siać w grze zniszczenie i pożogę, jako broki używając właśnie spektakularnie niebezpiecznych koreańskich smartfonów.

W prawdziwym życiu pojawiła się informacja o podejrzeniu spalenia przez Galaxy Note 7 samochodu marki Jeep – w grze bombowy potencjał telefonu jest wykorzystywany w znacznie większym stopniu.

Dla twórców moda była to zapewne zabawa (o ile nie zostali zainspirowani przez konkurencję koreańskiego producenta), dla Samsunga to kolejny marketingowy koszmar w ostatnim czasie.

Mimo deklaracji o wymienieniu już 60% smartfonów Galaxy Note 7 w Europie (z czego podobno tylko niewielka część była tak naprawdę zagrożeniem dla użytkowników), więcej mówiło się o tym, że Koreańczykom udało się wyprodukować wybuchające pralki (które nie trafiły jednak na polski rynek).

A Wy do czego używalibyście bombowych Galaxy Note 7?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry