Pogoda
30.01.2017 12:46

Gambler i Secret Service w internetowym archiwum

Jeśli nie jesteś gotowy na bezsenną noc, nawet nie próbuj czytać dalej. W Internet Archive pojawiły się pełne numery starych czasopism komputerowych – trzeba liczyć się z nostalgicznym zapomnieniem wśród ukochanych gier z młodości, jako że Polskę reprezentują jak na razie Gambler i Secret Service.

Gambler i Secret Service w internetowym archiwum
foto: zrzut ekranu

Skany magazynów dostępne są dla chętnych zupełnie za darmo – w Internet Archive znalazły się numery z przekroju lat 90-tych XX wieku, a w praktycznie każdym z prezentowanych wydań aż roi się od opisów gier, w które najdzie ochota natychmiast zagrać.

Nie wierzycie? Rzućcie okiem na galerię, którą przygotowaliśmy przeglądając tylko kilka numerów Gamblera i Secret Service. W internetowym archiwum czekają ich dziesiątki:

Oprócz polskojęzycznych czasopism o grach w archiwum znalazły się także angielskie tytuły poświęcone mikrokomputerom powstałym u zarania dziejów, rodzącemu się rynkowi PC czy potężnej multimedialnej Amidze.

Gamblera można poczytać przechodząc pod ten adres, Secret Service znajduje się tutaj. Żeby zobaczyć pełną kolekcję, trzeba kliknąć na ten link.

Wydania można czytać online bądź tez pobrać je w jednym z dostępnych formatów (na przykład EPUB).

Które polskie pismo o grach było najlepsze?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet