Pogoda
28.01.2020 12:52

Gamingowy hotel Atari. Pierwsi goście jeszcze w 2020 roku

Gamingowe komputery, gamingowe kontrolery, gamingowe dezodoranty, a nawet gamingowe chipsy. Czy świat może jeszcze czymś zaskoczyć graczy? Okazało się, że tak. Jeszcze w 2020 roku będzie można zatrzymać się w gamingowym hotelu Atari.

gamingowy hotel Atari
foto: materiały prasowe Atari

Granie w gry komputerowe przestało być wstydliwym hobby, o którym nie powinno się opowiadać w towarzystwie. Gdy pokolenie spędzające dzieciństwo z ośmiobitowymi komputerami i konsolami NES dorosło, gaming stał się poważanym stylem życia.

Modę na granie podchwycili producenci, którzy szybko zaczęli przygotowywać gamingowe wersje swoich komputerów. W pogoni za dywersyfikacja oferty wymyślano coraz to nowe kategorie produktów, które można było wzbogacić o asocjacje z graniem. Wymyślono nawet gamingową drukarkę, a podczas targów PGA można było skosztować opracowanych dla graczy chipsów.

Poznań Game Arena 2017 [GALERIA]
Poznań Game Arena 2017 [GALERIA]
Przeczytaj także Poznań Game Arena 2017 [GALERIA]

Jak się okazało, wszyscy jak do tej pory koncentrowali się na drobiazgach, zamiast spojrzeć na gaming z odpowiedniej perspektywy. Wizjonerstwem wykazali się dopiero True North Studio i GSD Group, którzy wykupili licencję na nazwę Atari i zamierzają otworzyć sygnowaną nią hotele dla graczy.

Gamingowy hotel Atari. Wszystko, czego może chcieć gracz

Pierwszy obiekt z planowanej sieci ma zostać otworzony jeszcze w 2020 roku w Phoenix. Wśród miast, do który gamingowy hotel Atari zawita w dalszej kolejności wymieniono Austin, Chicago, Denver, Las Vegas, San Francisco, San Jose oraz Seattle. Pomysłodawcy podkreślają, że nie jest to lista kompletna.

atari_hotel_gamingowy_01

Hotele mają być luksusowe i relaksujące i przyciągać zarówno całe rodziny, jak i biznesmenów. Przyjemną gamingową atmosferę mają zapewniać przygotowane z myślą o graczach atrakcje.

"

Hotele Atari będą oferować najwyższe standardy gościnności, koncentrując się na świecie gier oraz marce Atari. Będą zawierać między innymi światowej klasy studio esportowe, gamingowy plac zabaw Atari, przestrzenie do spotkań i konferencji, restauracje, bary, piekarnię, kino oraz siłownię. "

Atari nie będzie się angażować w prowadzenie hoteli: licencja przewiduje, że za użyczenie marki będzie inkasować 5% zysków, a z góry otrzymało 600 000 dolarów.

Zobacz także: Gamingowy Mac za 25 000 zł. Na komputery Apple nie ma gier, fani i tak kupią? 

Zatrzymalibyście się w takim hotelu?

Tagi: Gry