Pogoda
05.06.2018 14:03

Gamingowy smartfon ASUS jest chłodzony wiatrakiem

Wśród najwyższej wydajności nikt nie usłyszy ciszy – dowiedzą się o tym także właściciele gamingowego smartfona ASUS ROG Phone, który podczas najbardziej intensywnych zmagań chłodzony jest wentylatorem – takim samym, jak w przypadku kart graficznych i procesorów w PC.

ASUS ROG Phone z AeroActive Cooler
foto: materiały prasowe

Ambicje ASUS-a sięgają wysoko, zdecydowanie poza wygranie wyścigu o najbardziej wydajny smartfon do grania. Producent przygotował bowiem zestaw akcesoriów, które potrafią zmienić telefon w konsolkę podobną do Nintendo Switch bądź też grać za pomocą myszki i klawiatury na ekranie monitora albo telewizora.

ASUS chwali się, że sercem jest ASUS ROG Phone jest najwydajniejszy procesor mobilny na świecie – Snapdragon 845. Taki sam układ można znaleźć we flagowcach innych producentów, tylko w tym przypadku jest jednak fabrycznie podkręcony do 2,96 GHz.

Za generowanie grafiki odpowiada układ Adreno 630, ASUS ROG Phone jest ponadto wyposażony w 8 GB RAM i 128 lub 512 GB przestrzeni na pliki. Wyświetlacz o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli pracuje z częstotliwością odświeżania wynoszącą 90 Hz.

foto: materiały prasowe

Smartfon oferuje dwa złącza USB-C – jedno ulokowane tradycyjnie na dole obudowy i jedno po jej lewej stronie. Dolny umożliwia podłączenie słuchawek i ładowanie smartfona, podczas gdy boczny pełni zdecydowanie bardziej ciekawe funkcje.

Działający w trybie USB 3.1 umiejscowiony z boku port umożliwia podłączanie przygotowanych przez ASUS-a akcesoriów, może być używany do szybkiego ładowania smartfona za pomocą ASUS HyperCharge oraz służyć do wyprowadzenie na zewnątrz obrazu jako DisplayPort 1.4

ASUS ROG Phone - gamingowy akumulator

Jednym z niezbędnych dla zapalonych graczy akcesoriów może się okazać zewnętrzny system chłodzenia, składający się z nakładanego na obudowę wentylatora. AeroActive Cooler wyposażony jest w gniazdo słuchawek oraz przedłużenie portu USB, dzięki czemu nie blokuje możliwości podłączania dodatkowych akcesoriów.

Drugą propozycją jest Mobile Desktop Dock, przekształcający ASUS ROG Phone w komputer gamingowy – stacja dokująca wyposażona jest w Kika portów USB, czytnika kart pamięci, złącze RJ-45 dwa wyjścia DisplayPort i łącza audio. Dzięki niej można do smartfona podpiąć pełnowymiarową gamingową klawiaturę i myszkę i grać na dużym ekranie.

foto: materiały prasowe

Na innej zasadzie działa TwinView Dock – akcesorium przekształca ASUS ROG Phone w konsolkę przenośną z wygodnymi kontrolerami. Oprócz przycisków sterujących w obudowie znalazł się dodatkowy akumulator o pojemności 6 000 mAh (wbudowany w telefon oferuje 4 000 mAh), pomocniczy wyświetlacz oraz – jakże by inaczej – system chłodzenia.

Ile trzeba będzie zapłacić za gamingowy smartfon ASUS-a – jeszcze nie podano.

Do czego wykorzystywalibyście ASUS ROG Phone?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile