Garaż pełen klasycznych BMW wystawiony na sprzedaż

Aleksandra Kopka
10.07.2017 14:05
Garaż pełen klasycznych BMW wystawiony na sprzedaż Fot. www.mobile.de/pl/Samochod/BMW-M3/vhc:car,pgn:1,pgs:50,ms1:3500_45_,frx:1995/pg:vipcar/247188219.html

Jeśli jesteś fanem klasycznej motoryzacji to ogłoszenie zamieszczone na mobile.de jest dla Ciebie. Wystarczy dysponować 2 milionami złotych, by stać się posiadaczem garażu marzeń. 

Na niemieckim portalu aukcyjnym pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży nie jednego samochodu a całego garażu wypełnionego perełkami motoryzacyjnymi. Do St. Valentin powinien jechać każdy fan niemieckiej marki ze śmigłem na masce, by zobaczyć co wchodzi w skład aukcji. 

Samochodów jest aż 7! W skład oryginalnego zestawu wchodzą:

  • BMW E30 M3 195 KM
  • BMW E30 200 KM
  • BMW E30 Cecotto
  • BMW E30 EVO II
  • BMW E30 (specyfikacja torowa)
  • BMW E10 2002 ti
  • BMW E9 SCI

Patrząc na zamieszczone na aukcji zdjęcia, dochodzimy do wniosku, że niektóre egzemplarze są w stanie kolekcjonerskim. Według właściciela tego niezwykłego zbioru kolekcja rozszerzała się sukcesywnie o kolejne modele na przełomie kilkunastu lat. Dodatkowo jak przyznaje ma również do każdego z wyżej wymienionych egzemplarzy sporą ilość części, którą może sprzedać oddzielnie. 

Co trzeba zrobić, by stać się posiadaczem tego kawałka bawarskiej historii? Na pewno rozbić wszystkie świnki skarbonki dostępne w domu. Obecny właściciel kolekcję samochodów z niemieckiego koncernu motoryzacyjnego BMW wycenił na kwotę 480 000 euro. Przy podanym na stronie aukcji kursie euro, w przeliczeniu na polskie złote trzeba zapłacić ok. 2 031 456 zł.

Biorąc pod uwagę, że w zbiorze zawarte są takie egzemplarze jak BMW E30 M3 EVO II za które obecnie na innej aukcji mobile.de trzeba zapłacić 188 tysięcy euro, cena za cały zestaw wydaje się atrakcyjna. Jeśli samochody byłyby w stanie kolekcjonerskim przyszły właściciel kupiłby je za grosze. 

Ktoś chętny na zakup garażu marzeń? 

 

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.