Gdzie aktualnie grzmi i pada deszcz? Ta aplikacja sprawi, że burza już nigdy cię nie zaskoczy

13.05.2020 15:53
Gdzie aktualnie grzmi i pada deszcz? Ta aplikacja sprawi, że burza już nigdy cię nie zaskoczy Fot. . PIOTR PIWOWARSKI/East News

Niemiecka aplikacja Blitzortung sprawi, że żadna burza już cię nigdy nie zaskoczy. Specjalnay portal oraz dedykowana mu aplikacja mobilna, pozwalają śledzić wyładowania atmosferyczne i deszcz z dokładnością do kilku sekund, niemal w każdym zakamarku naszej planety.

Portal internetowy blitzorung.org oraz dedykowana mu aplikacja mobilna BlitzorungLive przygotowana przez Marco Bauera, pozwala śledzić nam na bieżąco kierunek burzy i wyładowań atmosferycznych. 

BlitzordungLive – jak to działa?

Strona korzysta z danych zebranych przez najstarsze i najbardziej popularne modele monitorów burzowych, dzięki czemu jest w stanie oszacować z dokładnością do kilku sekund kierunek przemieszczania się burzy.

Przeczytaj także

Dzięki wykorzystaniu analogowych technologii i linii radiowych, system zbiera dane także z amatorskich detektorów wyładowań i dzięki temu zapewnia dostęp do niemal natychmiastowej wiedzy na temat wyładował atmosferycznych.

BlitzordungLive – gdzie działa aplikacja?

Portal działa w zasadzie na całym świecie, tak jak jego wersja mobilna. Ta druga przypomina nieco słynny FlightRadar24, umożliwiający sprawdzenie danych na temat ruchu powietrznego samolotów. Obie aplikacje posiadają podobny interfejs i bazują na danych, przekazywanych na bieżąco.

Przeczytaj także

Największą zaletą aplikacji jest możliwość ustawienia specjalnych powiadomień push, które dadzą Ci sygnał o zbliżającej się w konkretnym rejonie burzy, na długo zanim spadnie rzeczywisty deszcz.

Czytaj także: Moderatorzy Facebooka cierpią na zespół stresu pourazowego po oglądaniu postów.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.