Pogoda
14.03.2019 11:17

Gdzie na Google Earth jest Carmen Sandiego? Nowa odsłona klasycznej gry

Jedna z najsłynniejszych złodziejek świata wróciła do swojej profesji – tym razem gracze stają przed zadaniem odnalezienia Carmen Sandiego wprost na mapach Google Earth. Internetowy gigant zapowiada całą serię tytułów z karmazynową przestępczynią.

Carmen Sandiego na Google Earth
foto: Gogole Earth

Where In The World Is Carmen Sandiego to seria gier, która podbiła serca graczy na całym globie. Żeby ustalić, gdzie ukrywa się piękna i niebezpieczna Carmen, trzeba było wykazać się sprytem, intelektem oraz zdolnościami detektywistycznymi, podążając tropem napotykanych wskazówek naprowadzających na lokalizację tytułowej antybohaterki.

Mimo upływu lat Carmen wciąż pozostaje ważna postacią – doczekała się między innymi serialu na Netfliksie (w którym pokazano ją z nieco korzystniejszej strony), w planach serwisu VOD jest także stworzenie filmu aktorskiego.

Po barwną postać sięgnął także Google, który pochwalił się właśnie stworzeniem nowej gry, tym razem zatytułowanej Where On Google Earth Is Carmen Sandiego.

Netflix opublikował listę nowości na styczeń 2019 roku. Wśród nich "Wonder Woman", "Titans" i 2. sezon "Punishera"
Netflix opublikował listę nowości na styczeń 2019 roku. Wśród nich "Wonder Woman", "Titans" i 2. sezon "Punishera"
Przeczytaj także Netflix opublikował listę nowości na styczeń 2019 roku. Wśród nich "Wonder Woman", "Titans" i 2. sezon "Punishera"

Gdzie ukrywa się Carmen Sandiego? Gra na Google Earth

Google jest zdania, że Carmen Sandiego przez lata wzbudzała w graczach ciekawość świata, pokazując im jak duża i zróżnicowana jest Ziemia. Nowa wersja gry ma służyć dokładnie temu samemu celowi.

"

Żeby celebrować znajdującego się w każdym z nas odkrywcę, prezentujemy The Crown Jewels Caper – pierwszą z serii gier o Carmen Sandiego, jaka pojawiła się na Google Earth. Stworzony razem z Mifflin Harcourt, domem Carmen, nasz tytuł jest hołdem złożonym orygilanym grom. Kierujemy ją do wszystkich, którzy dorastali ścigając Carmen na całym świecie, oraz dla nowego pokolenia, odkrywającego ciekawość świata po raz pierwszy. "

google_earth_carmen_sandiego_02

Żeby odnaleźć Carmen Sandiego, trzeba będzie podążać śladami otrzymywanych wskazówek, wykazując się odpowiednią wiedzą geograficzną.

Zobacz także: >> Śmieszne i dziwne sytuacje z Google Street View <<

W pierwszą grę o Carmen Sandiego na Google Earth można zagrać przechodząc pod adres g.co/carmensandiego.

Szukaliście za młodu Carmen Sandiego?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Google