Generalne Remonty Domów polskim hitem eksportowym na Steamie

Michał Tomaszkiewicz
22.05.2018 11:20
Generalne Remonty Domów|undefined Fot. materiały prasowe

Mamy kolejny polski hit – gra House Flipper, czyli Generalne Remonty Domów, natychmiast po premierze trafiła na pierwsze miejsce najlepiej sprzedających się tytułów na Steam. Koszty produkcji zwróciły się już pierwszego dnia.

Nie tylko naprawami samochodów żyją gracze – prezentowany przez PlayWay, twórców serii Car Mechanic Simulator, tytuł pozwalający na wykonywanie ciężkich prac remontowych w domach podbił serca domorosłych majstrów.

Generalne Remonty Domów pozwalają zająć się dokładnie tym, czym sugeruje tytuł – zadaniem gracza jest wyburzanie ścian, stawianie ich na nowo, projektowanie i kładzenie instalacji elektrycznej oraz wyposażanie wnętrza ze smakiem.

Nie ma tu miejsca na fuszerkę, gdyż od profesjonalizmu wykonanych prac zależy cena, za jaką uda się odsprzedać dom. Dzięki przypływowi środków będziemy mogli kupić nową ruderę rezydencję z potencjałem i wirtualną pracą nadać jej świetność, jakiej jeszcze nie widziała.

Generalne Remonty Domów – nowy polski hit sprzedażowy

Jak chwali się PlayWay, w ciągu 72 godzin grę House Flipper zakupiono ponad 80 000 razy. Koszty produkcji i merketingu gry, wynoszące około 550 000 zł, zwróciły się już pierwszego dnia. Notowana na warszawskim parkiecie spółka może teraz tylko patrzeć, jak na jej konto spływają miliony złotych.

foto: materiały prasowe

Twórcy gry - krakowskie studio Empyrean i wydawca Frozen District (PlayWay jest patronem i właścicielem większościowym tego drugiego) – nie zamierzają jednak spoczywać na laurach, o czym zapewnia Krzysztof Kostowski, prezes PlayWAy:

Obecnie trwają prace nad rozwojem gry oraz planowaniem kolejnych dodatków i usprawnień. Z uwagi na sukces gry w wersji na PC przyśpieszone zostały prace nad wersjami na konsole Xbox One i PlayStation 4.

To nie wszystko – od kilku miesięcy powstaje mobilna wersja gry Generalne Remonty Domów. Kiedy można się spodziewać premiery – jeszcze nie podano.

W kwietniu 2018 podobnym do House Flipper wyczynem mogło pochwalić się 11 bit studios, którego Frostpunk rozgrzał serca nawet najbardziej zimnokrwistych graczy – także i w tym przypadku koszt produkcji tytułu zwrócił się błyskawicznie.

Twórcy This War of Mine swój następny tytuł – staroszkolne RPG Moonlighter – zaprezentują jeszcze w maju 2018. Atmosferę gry można poznać oglądając zwiastun wyśmiewający podniecanie się różnicami w grafice na poszczególnych platformach sprzętowych.

PlayWay z kolei szykuje Symulator Menela – biorąc pod uwagę, jak bardzo ta gra przypadła Wam do gustu, będzie to kolejny murowany przebój.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.