Pogoda
24.08.2018 10:55

Generator pasków z „Wiadomości” TVP 1 powrócił w nowej wersji

Tęskniliście za prześmiewczą stroną, na której można było stworzyć własny pasek informacyjny w stylu Telewizji Polskiej? Od teraz znów możecie wysyłać świat absurdalne komunikaty z scenerią telewizyjnych „Wiadomości” w tle.

Generator pasków z „Wiadomości” TVP 1 powrócił w nowej wersji
foto: kadr z wideo

W ostatnich latach „Wiadomości” telewizyjnej Jedynki i programy TVP Info zasłynęły z pasków informacyjnych, które zdaniem wielu widzów przesadnie uwypuklają osiągnięcia rządu Prawa i Sprawiedliwości, a przy tym ostro krytykując opozycję. To właśnie na nich pojawiły się hasła, które przeszły do języka potocznego, takie jak „Państwo polskie odzyskuje godność”.

Humorystyczny potencjał wielu pasków oczywiście wykorzystali polscy internauci. Generator pasków z „Wiadomości” TVP 1 stał się w lipcu 2018 hitem internetu. Użytkownicy portalu Wykop.pl stworzyli bardzo prostą w obsłudze stronę internetową do tworzenia memów, których tłem był kadr z najważniejszego programu informacyjnego Telewizji Polskiej. Media społecznościowe zalała fala memów z paskami autorstwa internautów.

Generator nie spodobał się władzom Telewizji Polskiej, które rozważały nawet pozwanie jego twórców. Po kilku dniach funkcjonowania zniknął z sieci. Teraz jednak pojawił się w niej kolejny generator.

Nowy generator pasków z „Wiadomości” TVP 1

Nowa strona do tworzenia pasków z TVP mieści się na stronie https://pasek-tvpis.pl. Działa podobnie jak poprzednia, z tym, że tym razem mamy do dyspozycji tylko dwie „templatki” – z prezenterami Krzysztofem Ziemcem i Danutą Holecką. Pasek mieści maksymalnie 46 znaków.

generator

Twórcy generatora nie są związani z autorami strony, która pojawiła się w lipcu. Podkreślają również, że nie są powiązani z Telewizją Polską. Na stronie czytamy:

"

Strona nie ma związku z tvp, celem jest parodia ich tępej propagandy "

Co sądzicie o generatorze pasków z „Wiadomości”?

Maciej Koprowicz
Tagi: Technologia Internet