Pogoda
10.07.2018 14:32

Generator pasków z „Wiadomości” TVP 1 stał się hitem internetu

Polski internet wstaje z kolan. Na taki generator czekała większość Polaków. Teraz i Ty możesz ogłosić swoją własną dobrą zmianę.

Generator pasków z „Wiadomości” TVP 1 stał się hitem internetu
foto: http://www.wykop.pl/ramka/4407805/generator-paskow-z-wiadomosci/

W internetowej rzeczywistości wszystko może stać się memem. Nawet telewizja. Od kilkunastu miesięcy polscy internauci mają używanie dzięki paskom informacyjnym z Telewizji Polskiej.

Paski z TVP Info i „Wiadomości” z telewizyjnej Jedynki zdaniem wielu widzów często przesadnie uwypuklają osiągnięcia rządu Prawa i Sprawiedliwości, ostro krytykując przy tym działania opozycji. W dodatku robią to patetycznym do przesady językiem. Efekt bywa niekiedy dość kuriozalny, jak w przypadku słynnych „Państwo polskie odzyskuje godność” czy „Prezydent przemówił jak trzeba”.

Generator pasków z „Wiadomości” 

Humorystyczny potencjał tkwiący w paskach Telewizji Polskiej oczywiście wykorzystali internauci. Użytkownicy portalu Wykop.pl stworzyli własny generator pasków z „Wiadomości” TVP 1.

Paski wyglądają dokładnie jak prawdziwe, tym bardziej, że towarzyszą im natchnione twarze prezenterów sztandarowego serwisu informacyjnego TVP. Można wybrać jednego z czterech prezenterów i dopisać na pasków własny tekst (maksymalnie 42 znaki). Wypróbujcie sami.

Generator już stał się internetowym hitem. Można spodziewać się całego wysypu memów z paskami z „Wiadomości”. A ponieważ oryginalne paski bywają naprawdę zadziwiające, to nie będzie łatwo odróżnić fejki od prawdziwych screenów.

Zobaczcie, jak wyglądają paski prosto z generatora z Wykopu. Nie mogliśmy się powstrzymać i sami stworzyliśmy kilka „newsów”.

PS. Wiemy, jak się odmienia słowo Metallica - błąd na memie celowy.

Maciej Koprowicz
Tagi: Internet