Pogoda
18.10.2019 14:43

Genialny fan Spider-Mana stworzył prawdziwą wyrzutnię pajęczyn [WIDEO]

O dziwo, genialny w swojej prostocie pomysł działa - widzimy to na krótkim wideo, które pojawiło się na Reddicie. Projekt jest na razie w fazie beta, ale już teraz widzimy, że "pajęczyna" jest w stanie przylepić się do wielu powierzchni. 

Genialny fan Spider-Mana stworzył prawdziwą wyrzutnię pajęczyn [WIDEO]
foto: kadr z wideo "Man creates fully functional Spider-Man web shooter"/youtube.com

Ostatnie lata były niewątpliwie wspaniałe dla fanów Pajączka - Peter Parker nie tylko zawojował ekrany w popularnych filmach z Marvel Cinematic Universe, ale także rynek gier wideo w nagradzanej produkcji "Marvel's Spider-Man". Warto również wspomnieć o oscarowym "Spider-Manie: Uniwersum", które pokazało nam, że świat Pajączka nie kręci się tylko wokół Petera Parkera, ale także innych bohaterów posługujących się pajęczymi mocami. 

Ktoś stworzył działającą sieć Spider-Mana

Fani pokazują miłość wobec bohatera na wiele różnych sposobów - zalewając Twittera wiadomościami kierowanymi do Sony i Marvel Studios, gdy okazało się, że przygody Pajączka nie będą kontynuowane w MCU (sprawa została załatwiona polubownie i Spidey jednak pozostanie w uniwersum "Avengers"), ale także wykazując się sprytem i inżynierskim talentem. Pewien fan pochwalił się bowiem na Reddicie swoją własną wersją wyrzutni pajęczyn, która po dziś dzień pozostaje najgenialniejszym wytworem komiksowego Petera Parkera. 

kadr z filmu Spider-Man: Far From Home
kadr z filmu Spider-Man: Far From Home
Przeczytaj także Spider-Man w MCU: jaka przyszłość czeka filmowego herosa po 3. części filmu?

Co ważniejsze, wyrzutnia faktycznie działa - w krótkim wideo widzimy bowiem, że pajęczyna przykleja się do różnego rodzaju powierzchni. Jest także na tyle mocna, że można nią przewrócić niewielkich rozmiarów przedmioty (np. stojak do nut, co przedstawiono w filmiku). Efekty zobaczycie w poniższym wideo udostępnionym przez South China Morning Post:

Fani czekają teraz na powrót Spider-Mana do MCU. Jest jednak jeden niepokojący szczegół - nowe porozumienie między Disneyem a Sony zakłada nakręcenie tylko dwóch filmów: "Spider-Mana 3" oraz niesprecyzowanego jeszcze, przyszłego obrazu MCU. Potem studia wrócą do negocjacji lub też, jak mogła sugerować wypowiedź Kevina Feige w oficjalnym oświadczeniu dot. Spider-Mana, Sony pójdzie swoją drogą, wprowadzając Człowieka-Pająka do świata Venoma.

Zobacz także: Czy kolejna część "Avengers" opowie o złej wersji herosów?

Tagi: Spider-Man Marvel