Pogoda
24.06.2020 09:45

George R.R. Martin zapowiedział premierę "Wichrów zimy". Kiedy kontynuacja "Gry o tron" trafi w końcu do sprzedaży?

George R.R. Martin wciąż pracuje nad szóstą częścią sagi "Pieśni lodu i ognia". Fani czekają na "Wichry zimy" od lat. Kiedy książka ukaże się w sklepach?

George R.R. Martin
foto: Liam McBurney/Press Association/East News

Miłośnicy fantasy, a przede wszystkim fani sagi "Pieśni lodu i ognia" od niemal 9 lat czekają na kolejną część historii opisującej burzliwe losy Westeros. Niektórzy stracili nadzieję, że "Wichry zimy" kiedykolwiek trafią do sprzedaży. Pisarz George R.R. Martin uspokaja i zapowiada, kiedy możemy spodziewać się premiery kontynuacji "Gry o tron".

"Wichry zimy" - George R.R. Martin potwierdził datę premiery książki

Czy ta książka się kiedykolwiek ukaże? Takie pytanie kołace się w głowach milionów miłośników twórczości Martina na całym świecie. Na kolejne losy bohaterów sagi "Pieśni lodu i ognia" czekają już niemal dekadę. W tym czasie HBO zdążyło zrobić serial i zakończyć go, zanim nastąpił książkowy finał serii.

Foto: Liam McBurney/Press Association/East News
Foto: Liam McBurney/Press Association/East News
Przeczytaj także Dzięki koronawirusowi George R.R. Martin skończy wreszcie "Wichry Zimy"? Tak twierdzi autor

Co prawda w międzyczasie Martin napisał opasły tom zatytułowany "Ogień i krew" oraz pracował nad spisaniem historii Westeros w "Świecie lodu i ognia", ale to, czego naprawdę chcą jego czytelnicy, to dokończenie opowieści zaczętej w 1998 roku. Premiera "Wichrów zimy" miała się odbyć już kilkukrotnie w poprzednich latach, jednak do tej pory książka się nie ukazała.

George R.R. Martin
George R.R. Martin
Przeczytaj także Linie lotnicze zafundowały George'owi R.R. Martinowi wycieczkę do Nowej Zelandii, żeby dokończył "Wichry zimy"

Na blogu pisarza pojawiły się jednak nowe informacje dotyczące nadchodzącej powieści. W nowym wpisie wyraził swoje ubolewanie nad anulowaniem z powodu pandemii koronawirusa imprezy CoNZealand i podróży do Wellington w Nowej Zelandii, ale z drugiej strony przyznał, że wyjazd w tym momencie jego pracy wcale nie był wskazany.

"

Ale zdecydowanie jest światełko nadziei w tym tunelu. Ostatnia rzecz, jakiej teraz potrzebuję to długa przerwa, która może mnie kosztować cały pęd, którego nabrałem. Zawsze mogę odwiedzić Wellington w przyszłym roku, kiedy mam nadzieję zarówno COVID-19 jak i "Wichry zimy" będą skończone. "

Niby od niechcenia Martin zapowiedział więc, że premiera książki prawdopodobnie odbędzie się w 2021 roku. Oczywiście nie zdradził konkretnej daty ukazania się szóstego tomu "Pieśni lodu i ognia" w księgarniach, ale dał nadzieję swoim wiernym fanom. Wpis jednak nie gwarantuje, że książka rzeczywiście ukaże się za kilkanaście miesięcy na sklepowych półkach. Pisarz składał już kilkukrotnie podobne obietnice, których nie dotrzymał.

George R.R. Martin
George R.R. Martin
Przeczytaj także George R.R. Martin jednak nie ukończył nowych książek. Plotki nazwał "niedorzecznymi"

Na pocieszenie zdradził jednak szczegóły swojej obecnej pracy. Ostatnio udało mu się napisać rozdziały poświęcone Cersei, Ashy (czyli Yary z serialu), Tyriona, Ser Barristana oraz Areo Hotaha. W przyszłym tygodniu Martin ma w planach "wrócić do Braavos". Zażartował też, że jak na "71-letniego kolesia bez formy" ma się bardzo dobrze i nie zamierza chorować na koronawirusa.

Gra o tron
Gra o tron
Przeczytaj także Czy Jon Snow powinien zasiąść na Żelaznym Tronie? Kit Harington skomentował zakończenie "Gry o tron"

Mimo że serial "Gra o tron" dobiegł końca, Martin wielokrotnie zapowiadał, że książkowe zakończenie będzie różnić się od tego, co widzieliśmy w telewizji. Fani mają nadzieję, że w dwóch ostatnich powieściach nie pojawią się błędy popełnione przez scenarzystów hitu HBO. Na razie jednak pozostaje im wytrwać w cierpliwości.

Czekasz na ''Wichry zimy"?

Gra o tron
Gra o tron
Przeczytaj także Gwiazda "Gry o tron" potwierdziła, że los Brana Starka w książkach będzie taki sam jak w serialu

Zobacz też: Kogo George R.R. Martin przywróciłby do życia w serialu „Gra o tron”? Pisarz zdradził wątek fabularny z „Wichrów zimy”

Tagi: Newsy Gra o tron George R.R. Martin