George R.R. Martin jednak nie ukończył nowych książek. Plotki nazwał "niedorzecznymi"

14.05.2019 12:25
George R.R. Martin jednak nie ukończył nowych książek. Plotki nazwał "niedorzecznymi" Fot. Invision/Invision/East News

Kilka dni temu jeden z aktorów z "Gry o tron" stwierdził podczas spotkania z fanami w Rosji, że Martin ukończył już prace nad książkami. Autor zaprzeczył wszelkim doniesieniom i nazwał doniesienia Iana McElhinneya "absolutnie niedorzecznymi".

Jeden z najlepszych seriali w historii telewizji dobiega końca - już 20 maja 2019 roku zostanie wyemitowany ostatni odcinek "Gry o tron", produkcji HBO na podstawie dzieł George'a R.R. Martina. Twórcy inspirowali się dotychczasową twórczością pisarza, jednak w pewnym momencie minęli wydarzenia, które opisał w swoich książkach Martin i zaczęli pisać swoją własną wersję "Gry o tron", która była jedynie konsultowana z pisarzem. 

George R.R. Martin zdementował plotki dotyczące swoich książek

Dlatego fanów zdziwiły słowa Iana McElhinneya, który stwierdził niedawno, że George R.R. Martin dokończył już obydwie książki (czyli "Wichry Zimy" i "Sen o Wiośnie"). Aktor wcielający się w ser Barristana Selmy'ego zasugerował, że pisarz umówił się z twórcami serialu, iż wyda swoje dzieła dopiero po premierze ostatniego odcinka. Wiadomość szybko dotarła do samego Martina, który za pośrednictwem portalu Entertainment Weekly postanowił odpowiedzieć na słowa aktora:

Nie, "Wichry Zimy" i "Sen o Wiośnie" nie zostały skończone. "Snu" nawet nie zacząłem - nie będę bowiem pisać kontynuacji czegoś, czego jeszcze nie skończyłem. To nawet brzmi absurdalnie. Świat jest okrągły i wędruje wokół słońca, woda jest mokra... To też mam mówić? Fascynuje mnie, że ludzie uwierzyli w jego historię. To jest niedorzeczne. Po co miałbym trzymać w ukryciu dwie skończone powieści. Dlaczego moi wydawcy mieliby na to pozwolić? Przecież oni zarabiają miliony dolarów za każdym razem, gdy wydaje książkę. Podobnie jak ja. Opóźnianie tego nie miałoby sensu. Dlaczego HBO miałoby przenieść datę premiery. Książki pomagają serialowi, serial pomaga książkom. Więc nie, książki nie są skończone. HBO nie prosiło, bym je opóźnił. David i Dan (twórcy serialu dla HBO) nie prosili, abym przeniósł datę. Mogę zapewnić, że Weiss i Benioff byliby zachwyceni, gdyby "Wichry Zimy" wyszły 4 lub 5 lat temu i wierzcie mi, NIKT nie byłby z tego bardziej zadowolony, niż ja.

Przeczytaj także

George R.R. Martin ostatnio zrezygnował z ustalenia daty premiery swojej nadchodzącej książki, ponieważ jak sam stwierdził, ma już dosyć denerwowania fanów, zawodzenia ich oczekiwań i przy okazji rozczarowywania siebie. Zaznaczył jednak, że niedawne prace nad "Wichrami Zimy" szły naprawdę dobrze, co niewątpliwie nieco uspokoi wielbicieli jego powieści, który nie mogą się doczekać rozwoju wątków Daenerys, Jona, Tyriona i reszty bohaterów. 

Ostatni odcinek "Gry o tron" zadebiutuje na antenie HBO już 20 maja 2019 roku. Program jest również dostępny na platformie HBO GO. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.