George R.R. Martin zdradził informację na temat kolejnej książki: „Powrócicie do Westeros jeszcze w tym roku”

Sergiusz Kurczuk
26.04.2018 11:24
George R.R. Martin zdradził informację na temat kolejnej książki: „Powrócicie do Westeros jeszcze w tym roku” Fot. Linda Manner/East News

Autor „Pieśń lodu i ognia” wyjawił informacje dotyczące premiery kolejnych książek dziejących się w Westeros. Kolejne dzieło George'a R.R. Martina przeczytamy jeszcze w roku 2018.

Nadeszła w końcu długo wyczekiwana wiosna, ale fani „Gry o tron” czekają, aż nadejdzie zima. „Gra o tron”, na której oparto serial HBO, była pierwszą częścią sagi „Pieśń Lodu i Ognia”. Książka pojawiła się na rynku w 1998 roku i wkrótce doczekała się kontynuacji. Do tej pory ukazało się 8 powieści dotyczących walki o Żelazny Tron. Czytelnicy mieli okazję zetknąć się z bohaterami znanymi z poprzednich książek  2012 roku w 2. części „Tańca ze smokami”. Od tamtej pory fani czekają na dwie kolejne zapowiedziane powieści, które mają być zwieńczeniem sagi. Okazuje się, że „Wichry zimy” nie zawieją w roku 2018.

„Gra o tron” - kolejna powieść w uniwersum Westeros

W 2011 roku wyemitowano pierwszy odcinek serialowej adaptacji dzieła George'a R.R. Martina. Czytelnicy sagi byli przekonani, że zanim serial dojdzie do wydarzeń z „Tańca ze smokami”, będą już dawno po lekturze ostatniej powieści z cyklu. Niestety w ciągu 7 lat Martin nie stworzył ostatnich dwóch części, a stacja HBO była w stanie prześcignąć wydarzenia z książek. Oczywiście pisarz współpracował ze scenarzystami, ale potwierdził, że nie zdąży skończyć „Pieśni Lodu i Ognia” przed finałem serialu. Na swoim blogu napisał też, że mimo oczekiwań fanów, „Wichry zimy” nie ukażą się w 2018 roku. 

Nie, zima nie nadchodzi... przynajmniej nie w 2018. Będziecie musieli jeszcze poczekać na „Wichry zimy”. Jednak będziecie mogli wrócić do Westeros jeszcze w tym roku. 

„Ogień i krew” - o czym jest nowa książka George'a R.R. Martina?

Oprócz dwóch ostatnich części „Pieśni Lodu i Ognia” Martin pracował nad kolejną powieścią dziejącą się w świcie fantasy. Mowa o „Ogniu i krwi” - najnowszą książką pisarza, która ukaże się jeszcze w tym roku. Autor opisał w niej szczegółowo historię rodu Targaryenów, których potomkinią jest grana przez Emilię Clarke Deanerrys. 

[W książce zobaczymy historię] od Aegona I (Zdobywcy) do regencji Aegona III (Pechowym) wraz z ich żonami, wojnami, rodzeństwem, dziećmi, przyjaciółmi, rywalami, prawami, podróżami i morzem innych spraw. A, i będą też smoki. 

Ogień i krew Fot. foto: materiały promocyjne

Czytelnicy cofną się do czasów dziejących się na długo przed wydarzeniami opisanymi w „Grze o tron”. Będą mieli okazję przyjrzeć się pierwszemu władcy 7 królestw, którego ród sprawował pieczę nad Westeros przez prawie 300 lat. Oryginalne wydanie ma liczyć 989 stron, które zostaną okraszone 75 czarno-białymi ilustracjami autorstwa Douga Wheatleya. Martin zapowiedział, że w przygotowaniu jest druga część „Ognia i krwi”, która ukaże dalsze losy dynastii Targaryenów.

„Ogień i krew” - premiera nowej książki George'a R.R. Martina

Premiera na anglojęzycznych rynkach została zapowiedziana na 20 listopada 2018 roku. Będzie więc, co poczytać w oczekiwaniu na finałowy sezon „Gry o tron”. Na razie nie wiadomo, jakie są plany wydawnicze „Ognia i krwi” w Polsce. Biorąc pod uwagę ospałość powieści, będziemy musieli poczekać trochę dłużej lub przeczytać ją w oryginale. 

Premiera 8. sezonu „Gry o tron” nie została jeszcze zapowiedziana, ale wiadomo, że serial nie trafi na anteny HBO wcześniej niż w pierwszej połowie roku 2019. Czy twórcy serialu postanowią wykorzystać „Ogień i krew” jako materiał na jeden z zapowiedzianych spin-offów serialu? Przekonamy się wkrótce. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.