Pogoda
30.01.2017 09:41

Geralt i Ciri do musicalu „Wiedźmin” poszukiwani

Tak, dobrze przeczytaliście - przygody Geralta z Rivii doczekają się swojej musicalowej wersji.

Geralt i Ciri do musicalu „Wiedźmin” poszukiwani
foto: materiały prasowe

Wiedźmin to jeden z naszych najlepszych towarów eksportowych - co do tego nikogo przekonywać nie trzeba. Sława cyklu książek Andrzeja Sapkowskiego znacznie wykroczyła już poza granice naszego kraju, do czego przyczyniły się oczywiście również gry produkcji studia CD Projekt RED. Marka nie przestaje jednak badać nowych terytoriów.

Jednym z nich, raczej dość niespodziewanym, jest... musical. Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni już wcześniej informował o swoich planach odnośnie przygód śpiewającego Geralta. Spektakl ma być oparty na pięciu opowiadaniach z tomów „Miecz przeznaczenia” i „Ostatnie życzenie”. Wyreżyseruje go Wojciech Kościelniak, a premierę przewidziano na połowę września 2017 roku.

Przedstawienie z muzyką Piotra Dziubka i choreografią Jarka Stańka ma jednak przed nami kilka niewiadomych. Do najważniejszych należy oczywiście obsada. Teatr poszukuje właśnie aktorów do najważniejszej roli - wiedźmina Geralta - a także dziewczynki, która wcieli się w Ciri. Pierwszy casting w tej sprawie odbył się już 23 stycznia 2017 roku, kolejny będzie miał miejsce 30 stycznia 2017 roku.

Od aktorów wymaga się bardzo dobrego śpiewu i sprawności zarówno fizycznej, jak i aktorskiej. Kandydat do roli Geralta musi mieć odpowiednią, postawną prezencję i znać język polski przynajmniej na poziomie średnim (dopuszcza się wyczuwalny obcy akcent). Tekst oraz piosenkę, których prezentacji będzie się wymagać na castingu, można znaleźć do pobrania na stronie teatru.

Pomysł na musical o Wiedźminie może wydawać się dość specyficzny, ale na Zachodzie tego typu produkcje nie wzbudzają już większego zdziwienia. Przykładem może być np. „Spider-Man: Turn Off the Dark”, przy którym pracowali Bono i The Edge z U2. Przed Geraltem jeszcze długa droga na Broadway, ale od czegoś w końcu trzeba zacząć.

Miejmy nadzieję, że po wybitnie nieudanej próbie przeniesienia prozy Andrzeja Sapkowskiego na wielki ekran będzie już tylko lepiej. Obok musicalu, trzymamy też kciuki za kolejną adaptację filmową, którą przygotowuje Tomasz Bagiński.

Podoba Wam się pomysł na musical o Wiedźminie?

Jakub Gańko
Tagi: Gry Wiedźmin