Geralt tęskni za graczami na filmie z okazji 10-lecia gier Wiedźmin

Michał Tomaszkiewicz
04.09.2017 10:36
Geralt tęskni za graczami na filmie z okazji 10-lecia gier Wiedźmin Fot. kadr z wideo

„Moje urodziny, Twoje zdrowie” – Geralt świętuje 10-lecie przygód w grach wydawanych przez CD Projekt RED na krótkim, okolicznościowym filmie. Miłośnicy serii zapewne rzewnie zapłaczą, przypominając sobie, że coś się kończy, a nic (chyba) się nie zaczyna...

Dekadę temu Biały Wilk znany był przede wszystkim miłośnikom literatury fantasy – dzieje Geralta z Rivii zostały opisane w pięciu tomach słynnego wśród bibliofilów cyklu.

Początkowo fani podchodzili do wiadomości o powstawaniu gry Wiedźmin z pewną obawą – w końcu nad jej powstaniem nie sprawował pieczy autor uniwersum, który postanowił zainkasować honorarium za prawa do postaci i umyć od powstającego dzieła ręce.

Tę decyzję Andrzej Sapkowski wspomina niezbyt miło do dziś – okazało się, że cykl, który swoją kulminację miał w „Dzikim gonie”, stał się ikoną wśród gier RPG, uznawany jest przez graczy za jedną z najlepszych gier w historii, a CD Projekt zarobił na niej setki milionów złotych. Pisarz, któremu proponowano udział w zyskach, wolał dostać pieniądze z góry – przez lata kwota była tajemnicą, aż w końcu były szef CDP podał ją publicznie. Rzeczywiście, Sapkowski ma powody, żeby pluć sobie w brodę.

Z okazji rocznicy – pierwszy komputerowy Wiedźmin miał premierę 26 października 2007 roku – CD Projekt RED przygotował specjalne wspominkowe edycje gier, ze steelbookami mogącymi być ozdobą dowolnej galerii sztuki.

Geralt mógł osiąść na emeryturze, ale wciąż pamięta o swoich przyjaciołach – graczach, którzy kierując jego ruchami pozwolili mu przetrwać w trawionym przez konflikty świecie i przy okazji go uratować.

Fani Białego Wilka mogą wzorem swojego ulubieńca pogrywać w GWINT-a, bądź też ściskać kciuki za szykowany przez Netfliksa serial – jednym z jego reżyserów jest Tomasz Bagiński.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.