Pogoda
19.06.2018 13:04

Ghost Panther, Iron Hammer i Soldier Supreme - twórcy Marvela połączyli znanych bohaterów w nowe postacie

Twórcy Marvel Comics zaprezentowali w sieci nowych superbohaterów stworzonych z połaczenia dobrze znanych herosów. Akcji towarzyszy tajemnicze pytanie „Who Gets Warped?”. 

Superbohaterowie Marvela
foto: materiały promocyjne

Wydawnictwo Marvel Comics działa na rynku nieprzerwanie od 1961 roku. W ciągu wielu dekad powołano do życia mnóstwo znanych superbohaterów, których przygody nie tylko możemy ciągle czytać w komiksach, ale również oglądać je na ekranach kin. Twórcy szykują prawdopodobnie kolejny event, który wprowadzi w życia bohaterów sporo zamieszania. Na Twitterze pojawiły się szkice przedstawiające postacie stworzone z popularnych superbohaterów. Całość łączy hasztag #WhoGetsWarped?, który pyta o kolejne połączenia. 

WhoGetsWarped? - hybrydy superbohaterów

Na kontach rysownika Humberto Ramosa, scenarzystów Gerry'ego Duggana, Ala Ewinga i Bena Blackera oraz obecnego redaktora naczelnego Marvel Comics C.B. Cebulskiego, pojawiło się 5 rysunków, przedstawiających połączonych ze sobą herosów. Każdy z zaprezentowanych bohaterów, to wypadkowa dwóch dobrze znanych postaci. Wśród nich pojawili się: Soldier Supreme (Kapitan Ameryka + Doktor Strange), Weapon Hex (X-23 + Scarlet Witch), Ghost Panther (Black Panther + Ghost Rider), Arachknight (Spider-Man + Moon Knight) oraz Iron Hammer (Iron Man + Thor). Trudno powiedzieć, na czym będą polegały moce hybryd, ale wszystkie postacie mają wspólny mianownik - jeden z herosów tworzących każdego nowego bohatera jest związany z magią, a drugi kojarzy się raczej z siłą fizyczną. Nowych herosów możecie zobaczyć w naszej galerii:

Na razie nie wyjawiono, co stoi za akcją WhoGetsWarped?, ani czemu superbohaterowie zostali połączeni. Fani wydawnictwa żartują, że może chodzić o powrót postaci znanej jako Composite Avenger, zaprezentowanej na kartach 30. numeru „West Coast Avengers”. Wydaje się to mało prawdopodobne, ponieważ była to epizodyczna postać w mało znaczącym numerze serii.

West Coast Avengers vol. 1 #30

Jak mash-upy wpłyną na uniwersum Marvela? Dowiemy się zapewne wkrótce. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Kapitan Ameryka Spider-Man Marvel Komiks Marvel Comics Iron Man Doktor Strange