Pogoda
21.10.2019 13:05

Ghostrunner na PGA 2019: zginęliśmy grając w parkour z cyberpunkową duszą [PIERWSZE WRAŻENIA]

Jeśli szukacie gry, którą przechodzenie to nieustanne rozwiązywanie zagadek logicznych i zręcznościowych, a trup gracza ściele się często i gęsto, to Ghostrunner jest tytułem dla was. Wiemy o tym, bo przyjrzeliśmy się polskiej produkcji na PGA 2019.

Ghostrunner na PGA 2019
foto: Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Klimat mrocznej przyszłości można na przykład wzbogacić o nutki postapokaliptyczne. Zrobili to twórcy polskiego Ghoststunnera i wstępny efekt jest całkiem dobry.

Cyberpunk 2077 ma być grą prezentującą zupełnie nowy poziom swobody w grach. Do każdego zadania można podejść na wiele różnych sposobów, a wybory gracza mają wpływać na rozwój wydarzeń w przyszłości.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Przeczytaj także CDP o pracach nad Cyberpunkiem 2077: „staramy się przewidzieć najgłupsze rzeczy, jakie zrobią gracze”

Ghostrunner stoi po przeciwnej stronie barykady. Dynamiczne połączenie Mirror's Edge z Soulsami można przejść tylko na jeden sposób, a zadaniem gracza jest ginięcie na każdym kroku, tak by w końcu odkryć ścieżkę pozwalającą przeżyć spotkanie z kolejnym przeciwnikiem.

ghostrunner_pga_02

Ghostrunner na PGA: biegowa łamigłówka karana śmiercią

Ghostrunnera nie da się przejść za pierwszym razem. Twórcy polskiej gry postarali się, żeby gracze odkrywali jedynie słuszną marszrutę wśród budynków i wrogów bolesną metodą prób i błędów, ginąc od jednego strzału i ciosu.

Studio One More Level nie zostawia żadnych wątpliwości: gra została zaprojektowana jako trudna i jest to propozycja przede wszystkim dla osób, które czerpią satysfakcję z dokonywania niemożliwego.

Fabuła Ghostrunnera to 4-5 godziny akcji, w której niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku. Gracz przemieszcza się po jedynej megabudowli, która przetrwała koniec świata, a na końcu jego drogi czeka odpowiedź na pytanie jak i dlaczego doszło do zagłady.

Podczas PGA 2019 można było spróbować swoich sił we fragmencie, który został już zaprezentowany na wideo.

Twórcy postarali się, żeby nadzwyczaj częste ginięcie nie było dla graczy zbyt dużą uciążliwością. Prowadzona postać jest błyskawicznie przywracana do życia w ostatnim z gęsto rozmieszczonych punktów kontrolnych, co pozwala na szybkie próby poprawiania śmiertelnych błędów.

ghostrunner_pga_03

Premiera Ghostrunnera została wyznaczona na 2020 rok. Gra ukaże się jednocześnie na konsole PlayStation 4 i Xboksa One oraz na komputery PC. Poprzednim dziełem studia jest zbierająca dobre opinie gra God's Trigger.

Zobacz także: God's Trigger, polska strzelanka o współpracy anioła i demonicy w powstrzymywaniu Apokalipsy 

Jakie gry lubicie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry