Finansowy gigant rezygnuje ze współpracy z Facebookiem

07.10.2019 10:31
libra|undefined Fot. shutterstock

Jedna z firm założycielskich Libra Association rezygnuje ze współpracy z możnymi świata finansów i technologii.

PayPal miał być jednym z najbardziej istotnych graczy nadzorujących tworzenie kryptowaluty Facebooka. Firma zdecydowała się jednak zrezygnować ze współpracy z gigantem mediów społecznościowych. W informacji prasowej, jaką otrzymało The Verge, szefowie PayPala tak wyjaśnili swoją decyzję:

Chcemy skupić się na naszej istniejącej misji i priorytetach biznesowych. Walczymy o demokratyzację dostępu do usług finansowych dla niedocenianych populacji.

PayPal rezygnuje ze współpracy z Facebookiem

Dalej firma wyjaśnia, że nie rezygnuje ze wspierania aspiracji Libry i chce kontynuować dialog, który pomoże PayPalowi znaleźć nową formę współpracy nad kryptowalutą.

Facebook jest od lat ważnym i cenionym strategicznym partnerem PayPala i nadal będziemy wspierać Facebooka na wielu różnych polach.

Przeczytaj także

Według raportu przygotowanego przez Financial Times sprawa wygląda jednak inaczej. Według amerykańskich dziennikarzy PayPal od jakiegoś czasu odcinał się od nowego projektu Facebooka. Miało to związek z rosnącą kontrolą regulacyjną amerykańskiego rządu. Szefowie firmy mieli być podobno zaniepokojeni faktem, że Facebook nie myślał o potencjalnej negatywnej reakcji na powstanie Libry. Nie opracowano również planów na to, jak zwalczać nielegalne działania (takie jak pranie pieniędzy) wykorzystujące platformę.

W rozmowie z The Verge, Dante Disparte, przedstawiciel Libra Associations, podkreślił, że organizacja nadal planuje stworzyć "nowoczesną sieć płatności o niskim współczynniku tarcia i wysokim bezpieczeństwie, która może wzmocnić miliardy osób w trudnej sytuacji finansowej".

Aby podjąć tak ambitne przedsięwzięcie, jak Libra wymagana jest pewna odwaga i hart ducha. To jest pokoleniowa okazja, aby zrobić to dobrze i poprawić integrację finansową

Mimo rezygnacji z udziału w tym projekcie PayPala, przedstawiciele organizacji nie zaczynają jeszcze martwić się o przyszłość swojego projektu. Wśród 27 pozostałych członków Libra Associations znajdziemy m.in. Mastercard czy Visę. Jednak jest to pierwsza rysa na wielkim planie stworzenia nowej jakościowej kryptowaluty.

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.