Gigantyczny zegar Scanii z ciężarówek

22.09.2016 09:14
Gigantyczny zegar Scanii z ciężarówek Fot. kadr z wideo

Wielu producentów próbuje zwrócić na siebie uwagę, tworząc oryginalne klipy promocyjne. Trafić w sedno udało się tym razem Scanii.

Szwedzka marka wyjaśniła, że dla osób pracujących w branży transportowej kluczowe jest dotarcie we właściwe miejsce we właściwym czasie. Pomóc w osiąganiu celów mają nowe generacje ciężarówek Scanii. I tak oto podjęto się oryginalnego projektu, polegającego na stworzeniu precyzyjnie działającego zegara z TIR-ów. Kluczowa w realizacji koncepcji była dokładność.

Próbę podjęto na opustoszałym lotnisku zlokalizowanym… pośrodku niczego. W przedsięwzięciu wzięło udział 90 kierowców i 14 ciężarówek z naczepami, wyposażonych w najnowocześniejsze technologie, jakie oferują seryjnie produkowane pojazdy tej marki. Docelowo ten gigantyczny zegar miał wskazywać prawidłową godzinę – co do sekundy – przez jeden dzień. Bez przerwy.

Każda ciężarówka musiała zostać odpowiednio przygotowana do tego projektu, w zależności od pozycji na „tarczy zegara”, tak, by mogła utrzymywać właściwą i jednostajną prędkość, przy minimalizowaniu zużycia paliwa. Pieczołowite przygotowania pozwoliły na realizację ambitnych planów, unikając tym samym niespodziewanych postojów.

Niezwykła odpowiedzialność ciążyła na każdym kierowcy ciężarówki. Nieodzownym elementem byli również pracownicy Scania Fleet, nadzorujący przedsięwzięcie. Kontrolowali sytuację bacznie obserwując co się dzieje z wieży kontroli. Monitorowali jednocześnie stan każdego z pojazdów.

Jak twierdzi sam producent – wszelkie dane zbierane w czasie rzeczywistym pozwoliły Scanii wybiegać w przyszłość, zawsze będąc jeden krok z przodu, przeciwdziałając wystąpieniu jakichkolwiek nieprawidłowości lub niwelując problemy w zarodku. Jak to wyglądało z od kuchni, z perspektywy kierowcy, zdradziła Elin Engstorm ze Scania Truck:

Siedzenie za kierownicą pojazdu i prowadzenie go było wyjątkowo stresującym doświadczeniem. Już po dwóch godzinach czułeś się kompletnie wyczerpany. Dlatego też często zmienialiśmy się, dzięki czemu mogliśmy sobie poradzić z tym zadaniem.

Szwedzka marka obiecuje, że niezależnie od tego, jaką pełnisz rolę w branży transportowej, czy budujesz zegar o rozmiarze 70 000 metrów kwadratowych, nowe generacje Scanii wyjdą tobie naprzeciw, oferując rozwiązanie dla jedynego biznesu, który ma znaczenie – twojego.

Jak Wam się podoba to przedsięwzięcie?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.