Pogoda
26.09.2018 12:35

Gliwiczanie wyjdą na ulice demonstrować przeciwko sieciom 5G. Boją się, że „usmażą się jak parówki”

Orange pełną parą przygotowuje się do komercyjnego wdrożenia sieci 5G w Polsce – w Gliwicach ruszyły już testy tej technologii. Wiadomość o tym wywołała konsternację wśród części mieszkańców, uważających że dla zysków korporacji zostaną usmażeni żywcem.

protest przeciw sieciom 5G
foto: zrzut ekranu

Wydarzeniem „Protest przeciwko wprowadzeniu technologii 5G” zainteresowanych jest już niemal 2 000 osób, blisko 300 zapowiedziało udział w demonstracji, która ma odbyć się 29 września 2018 roku na nowym skwerze nad DTŚ.

Organizatorki akcji alarmują, że sieci 5G są niebezpieczne dla zdrowia i życia:

"

O szkodliwość RF-EMF naukowcy donoszą już od kilku lat. Pisało o tym ponad 230 naukowców z ponad 40 krajów w liście skierowanym do ONZ i WHO z 2015 roku. Potwierdziły to badania amerykańskiego National Toxicology Program (NTP) oraz działająca przy WHO Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem, która zaklasyfikowała pole elektromagnetyczne o częstotliwości między 30 KHz a 300 GHz do grupy czynników prawdopodobnie rakotwórczych. "

Jako źródła dla tych doniesień wskazano portale związane z medycyną alternatywną oraz alternatywną historią świata (wyszukujące spiskowe teorie dziejów). Badania prowadzone przez naukowców wskazują, że nie ma korelacji pomiędzy korzystaniem z telefonów komórkowych a ryzykiem zachorowania na raka – przyjrzano się danym z ponad 29 lat z Australii, podobne analizy były przeprowadzane także w Polsce (aczkolwiek, z oczywistych względów, nie badano sieci 5G).

Orange uspokaja - sieci 5G nie są szkodliwe dla zdrowia:

"

Testy 5G w Gliwicach są pierwszymi, które zostały przeprowadzone w Polsce poza laboratorium. W innych krajach na świecie również trwają prace nad wdrożeniem tej technologii. W Polsce komercyjny start 5G jest planowany po roku 2020. Sieć 5G, podobnie jak inne stosowane technologie mobilne np. LTE, nie mają żadnego, potwierdzonego wpływu na zdrowie człowieka. Wszystkie stacje bazowe Orange Polska - w tym testowana w Gliwicach - spełniają polskie normy dotyczące promieniowania elektromagnetycznego. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, iż polskie normy są najniższe w Europie, dużo bardziej restrykcyjne niż limity obowiązujące w większości krajów Unii Europejskiej, a opierające się badaniach naukowych i wytycznych Międzynarodowej Komisji ds. Ochrony przed Promieniowaniem.  "

W Gliwicach chcą chronić przed siecią 5G za pomocą modlitwy

Gliwiczanki proszą także o pomoc w zmienieniu świata za pomocą modlitwy i medytacji:

"

Mam do was jeszcze jedną prośbę. Fizyczny protest to tylko cześć akcji. Proszę Was byście przynajmniej raz dziennie skupili swe myśli i emocje (afirmacja czy modlitwa obojętnie jak to nazwiemy - cel jest jeden) na wizji świata w jakim chcecie żyć.
Zobaczcie obrazy w swych myślach i poczujcie je sercem...
to bardzo ważne by połączyć te dwa czynniki!
Mój świat jest pełen miłości, szacunku dla wszystkich istot, dobra, piękna i harmonii. Ludzie są w nim szczęśliwi, radośni, wolni, bezpieczni, najedzeni :)...

To nie żadna bajka, tylko czysta fizyka kwantowa i odgrywa kluczową rolę w całym procesie.
Duch ponad materią! "

Sieci komórkowe piątej generacji będą w stanie zapewnić transfer danych na poziomie od 10 do 100 Gb/s przy opóźnieniach sięgających kilku milisekund. Wprowadzi to zupełnie nowe możliwości świadczenia usług mobilnych.

A Wy boicie się sieci 5G?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile