Głośny dokument "Kto wrobił Britney Spears?" debiutuje w Polsce! Gdzie go zobaczymy?

01.04.2021 13:11
Głośny dokument "Kto wrobił Britney Spears?" debiutuje w Polsce! Gdzie go zobaczymy? Fot. PMPhoto/SplashNews.com/EAST NEWS

Dokument "Kto wrobił Britney Spears?" przedstawia nie tylko głośny konflikt między Britney Spears a jej ojcem - twórcy chcą przedstawić szerszy kontekst sprawy.

Głośny dokument o Britney Spears pojawił się w Polsce

Jak to możliwe, że jedna z największych i najważniejszych gwiazd muzyki popularnej końcówki XX wieku, która zarobiła miliony dolarów, dzisiaj ma 40 lat i dwóch nastoletnich synów, od lat znajduje się pod kuratelą swojego ojca, pozbawiona praw do decydowania o samej sobie?

Polecamy

W 2008 roku sąd ubezwłasnowolnił Britney Spears, a na kuratora wyznaczył jej ojca - Jamiego.

Twórcy w materiale przedstawiają historię gwiazdy pop i jej drogę do sławy - od telewizyjnych występów dziewczynki z prowincjonalnego amerykańskiego miasteczka, do piosenkarki wciąż wypełniającej stadiony. 

Polecamy

W dokumencie "Kto wrobił Britney Spears?" mocno wybrzmiewa pytanie o prawa jednostki do samostanowienia. O to, dlaczego przez tyle lat obecności Britney w branży nikt nie zainteresował się tak naprawdę stanem zdrowia psychicznego młodej kobiety? W jaki sposób media i showbiznes doprowadziły ją do upadku, załamania nerwowego i jakim cudem od tylu lat Britney znajduje się w tak specyficznej sytuacji prawnej? Sytuacji, w której nie może samodzielnie prowadzić samochodu, wyjść za mąż, widywać dzieci, ani nawet decydować o własnych finansach.

Film przybliża też kulisy powstania ruchu #freebritney zorganizowanego przez jej fanów wspierających ją aktualnie w walce z ojcem o odzyskanie wolności.

Produkcja "Kto wrobił Britney Spears?" będzie można oglądać na canalplus.com już od 4 kwietnia, a 5 kwietnia, o godz. 21:30 premierowo w CANAL+ PREMIUM.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.