Pogoda
09.02.2016 16:20

Gniazdko zdalnie sterowane przez internet

Koniec z niepewnością i zdenerwowaniem – nie musicie już zastanawiać się, czy wyłączyliście żelazko przed wyjściem z domu, możecie to po prostu sprawdzić!

Gniazdko zdalnie sterowane przez internet
foto: materiały prasowe

Jest tylko jeden haczyk – żelazko musi być podłączone do inteligentnego gniazdka FRITZ!DECT 200, a to z kolei przyporządkowane do routera FRITZ!Box z bazą DECT. Taka konfiguracja pozwala na sprawdzenie stanu podłączonych urządzeń z każdego miejsca z dostępem do internetu.

Zarządzanie gniazdkiem odbywa się poprzez router – można się z nim połączyć przez internet z wykorzystaniem komputera, tabletu i smartfonu. Oprócz ręcznego wskazywania, czy wpięte do inteligentnego gniazdka urządzenie ma być zasilane, możliwe jest także zautomatyzowanie tego procesu.

Harmonogram może być ustalany oddzielnie dla każdego z gniazdek FRITZ!DECT 200 znajdującego się w domu (maksymalnie może to być 10 sztuk). Godziny włączania i wyłączania ustalane są niezależnie dla poszczególnych dni lub typów dni tygodnia – przykładem jest uruchamianie ekspresu do kawy wcześnie rano w dni powszednie i późniejszym porankiem w weekend.

foto: materiały prasowe

Aplikacja oferuje ponadto opcję losowego włączania wybranych gniazdek z podłączonymi źródłami światła. Wystarczy podać czas wyjazdu i pożądaną częstotliwość zmiany ustawień. Możliwe jest też jednoczesne włączanie lub wyłączanie kilku urządzeń.

Inteligentne gniazdko FRITZ!DECT 200 jest w stanie przełączać się według wschodów i zachodów słońca. Możliwe jest również zarządzanie przełączaniem się gniazdek z poziomu kalendarza Google: wystarczy ustawić na wybraną godzinę wydarzenie o treści „wł.” lub „wył.”.

Urządzenie mierzy i zapisuje zużycie energii podłączonych do niego urządzeń elektrycznych. Wszystkie dane rejestrowane są w interfejsie routera FRITZ!Box, na którym przedstawione jest zużycie energii według różnych parametrów na wykresach. Szczegółowe raporty przedstawiają status poszczególnych urządzeń, zużycie energii i jej koszt, a nawet wielkość emisji CO2.

Gniazdko FRITZ!DECT 200 zostało wycenione na 199 złotych. Do jego działania wymagane jest posiadanie routera FRITZ!Box z bazą DECT.

Co podłączylibyście do inteligentnego gniazdka?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety