Gniazdko zdalnie sterowane przez internet
Michał Tomaszkiewicz
09.02.2016 16:20
Gniazdko zdalnie sterowane przez internet Fot. materiały prasowe

Koniec z niepewnością i zdenerwowaniem – nie musicie już zastanawiać się, czy wyłączyliście żelazko przed wyjściem z domu, możecie to po prostu sprawdzić!

Jest tylko jeden haczyk – żelazko musi być podłączone do inteligentnego gniazdka FRITZ!DECT 200, a to z kolei przyporządkowane do routera FRITZ!Box z bazą DECT. Taka konfiguracja pozwala na sprawdzenie stanu podłączonych urządzeń z każdego miejsca z dostępem do internetu.

Zarządzanie gniazdkiem odbywa się poprzez router – można się z nim połączyć przez internet z wykorzystaniem komputera, tabletu i smartfonu. Oprócz ręcznego wskazywania, czy wpięte do inteligentnego gniazdka urządzenie ma być zasilane, możliwe jest także zautomatyzowanie tego procesu.

Harmonogram może być ustalany oddzielnie dla każdego z gniazdek FRITZ!DECT 200 znajdującego się w domu (maksymalnie może to być 10 sztuk). Godziny włączania i wyłączania ustalane są niezależnie dla poszczególnych dni lub typów dni tygodnia – przykładem jest uruchamianie ekspresu do kawy wcześnie rano w dni powszednie i późniejszym porankiem w weekend.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Aplikacja oferuje ponadto opcję losowego włączania wybranych gniazdek z podłączonymi źródłami światła. Wystarczy podać czas wyjazdu i pożądaną częstotliwość zmiany ustawień. Możliwe jest też jednoczesne włączanie lub wyłączanie kilku urządzeń.

Inteligentne gniazdko FRITZ!DECT 200 jest w stanie przełączać się według wschodów i zachodów słońca. Możliwe jest również zarządzanie przełączaniem się gniazdek z poziomu kalendarza Google: wystarczy ustawić na wybraną godzinę wydarzenie o treści „wł.” lub „wył.”.

Urządzenie mierzy i zapisuje zużycie energii podłączonych do niego urządzeń elektrycznych. Wszystkie dane rejestrowane są w interfejsie routera FRITZ!Box, na którym przedstawione jest zużycie energii według różnych parametrów na wykresach. Szczegółowe raporty przedstawiają status poszczególnych urządzeń, zużycie energii i jej koszt, a nawet wielkość emisji CO2.

Gniazdko FRITZ!DECT 200 zostało wycenione na 199 złotych. Do jego działania wymagane jest posiadanie routera FRITZ!Box z bazą DECT.

Co podłączylibyście do inteligentnego gniazdka?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.