Pogoda
09.05.2019 13:30

Goat of Duty – strzelanka łącząca Call of Duty z Symulatorem kozy

Założenia tej gry nie mają sensu – przyznają to wprost autorzy Goat of Duty, obiecując przy tym soczystą akcję, jakiej świat jeszcze nie widział.

Goat od Duty
foto: materiały prasowe

W Goat of Duty nie znajdziemy wciągającej historii (ani nawet jakiejkolwiek fabuły) – gra ma być powrotem do korzeni strzelanek, w której najważniejszym zadaniem było po prostu pokonanie przeciwników i unikanie własnej śmierci.

Założenia Goat of Duty są więc bardzo proste – na jednej mapie można znaleźć się od 2 do 10 uzbrojonych po rogi kóz, a zadaniem wcielających się w sympatyczne zwierzęta graczy będzie sianie zniszczenia i pożogi na wszelkie możliwe sposoby.

Goat of Duty nie będzie zmuszał graczy do odkrywania wyrafinowanych zależności pomiędzy postaciami i umiejętnościami, eksperymentowania z łączeniem różnych umiejętności czy uczenia się skomplikowanych taktyk do gry w drużynie. Goat of Duty obiecuje czystą rozwałkę i tylko rozwałkę.

Klimat gry można poczuć oglądając krótki zwiastun.

Koza narozrabiała, jakby wyrwała się z Goat Simulatora
Koza narozrabiała, jakby wyrwała się z Goat Simulatora
Przeczytaj także Koza narozrabiała, jakby wyrwała się z Goat Simulatora

Goat of Duty – strzelanka dla osób chcących zabijać, a nie studiować mechanikę gry

Goat of Duty szykuje się do premiery na Steamie – dokładnej daty udostępnienia gry graczom jeszcze nie podano, ograniczają się do sugerowania, że tytuł będzie dostępny już wkrótce.

Kozy jako postaci grywalne mają dawać ciekawe możliwości – jak podkreślają twórcy Goat of Duty, to szybkie, zwinne i skoczne stworzenia, które poruszają się po świecie zupełnie inaczej, niż istoty humanoidalne.

Wiadomo, że prowadzone kozy będzie można ubierać w specjalne kostium, twórcy Goat of Duty zapowiedzieli ponadto udostępnienie spektakularnych tańców zwycięstwa.

goat_of_duty_02

Goat of Duty ma oferować cztery tryby gry wieloosobowej - klasyczne „wszyscy na wszystkich” oraz mecz drużynowy mają być uzupełnione o dwa pomysły, które jak na razie twórcy zachowują w tajemnicy.

Atutem gry mają być zróżnicowane mapy, w których można będzie zaznać klimatów futurystycznych, horrorowych czy średniowiecznych. Cena Goat of Duty nie została jeszcze zdradzona.

Jak się wam podoba pomysł na Goat of Duty?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry