Pogoda
10.05.2019 16:17

"God of War" - PlayStation pokazało 2-godzinny film dokumentalny o tworzeniu gry

Sony PlayStation pokazało film dokumentalny "Raising Kratos" ("Wychowując Kratosa"), w którym pokazało zakulisowe materiały i proces powstawania gry God of War.

God of War 2018
foto: materiały prasowe

Na oficjalnym kanale na YouTubie PlayStation pojawił się pełnometrażowy film dokumentalny "Raising Kratos", w którym Cory Barlog (reżyser gry) i jego drużyna (w tym m.in. kompozytor Bear McCreary). Twórcy przechodzą bardzo dokładnie przez same początki tworzenia nowej gry, aż do momentu wydania projektu ochrzczonego mianem "God of War". Całe wideo prezentuje prawie 5-letni proces tworzenia produkcji.

God of War - oto 2-godzinny film dokumentalny o grze

Historia produkcji rozpoczęła się w 2013 roku, kiedy to do studia Sony Santa Monica po kilku latach nieobecności powrócił Cory Barlog, jeden z twórców oryginalnej trylogii "God of War". Jego ponowne zatrudnienie wiązało się z tym, że kalifornijscy producenci otrzymali nowy projekt. Po kilku tygodniach myślenia, Barlog wpadł na pomysł, który musiał następnie sprzedać ludziom postawionym na wysokich stanowiskach w PlayStation. Reżyser wymyślił bowiem sequel (a jednocześnie lekki reboot) serii "God of War".

Barlog zaproponował totalną zmianę narracji i rozgrywki w serii. Wraz ze zmianą gatunku gry wiązało się również przeniesienie Kratosa do innej mitologii. Padło na świat nordycki i tak Bóg Wojny wylądował w krainie Odyna i Thora. Później wymyślono postać jego syna, Atreusa, a także motyw podróży, który zmusi panów do wyruszenia na długą wędrówkę w celu rozsypania prochów zmarłej żony Kratosa na najwyższej górze we wszystkich światach. 

God of War, Wiedźmin 3, Red Dead Redemption 2
God of War, Wiedźmin 3, Red Dead Redemption 2
Przeczytaj także Najlepsza gra 2018 roku według Czytelników Antyradio.pl [wyniki SONDY]

Dla fanów serii "God of War" będzie to z pewnością bardzo interesujący materiał, prezentujący kulisy powstawania jednej z najlepszych gier obecnej generacji. Jeśli natomiast jesteście zainteresowani pracą w branży gier wideo, a zwłaszcza w projektowaniu i tworzeniu, to jest to wręcz seans obowiązkowy. Przygotujcie się na 2-godzinną lekcję z game-developmentu - oto "Raising Kratos":

God of War - czy powstanie sequel?

"God of War" zadebiutował na konsoli PlayStation 4 w kwietniu 2018 roku. Produkcja nie tylko była jedną z najlepiej sprzedających się gier 2018 roku, ale także została ogłoszona Grą Roku w wielu publikacjach (m.in. sami czytelnicy Antyradia.pl uznali ją za najlepszą grę 2018 roku). Ogromna popularność i zachwyt ze strony krytyków oraz fanów powoduje, że powstanie sequela jest jedynie kwestią czasu - sami twórcy niedawno udostępnili mały teaser potencjalnej kontynuacji, który ukryty został w okolicznościowym motywie z "God of War" dla menu w PlayStation 4. 

Niestety, na razie "God of War 2" (być może "God of War: Ragnarok") nie został oficjalnie potwierdzony. Data premiery również pozostaje nieznana.

Tagi: Gry Sony God of War Playstation