Pogoda
18.12.2018 16:59

God of War dostał wzruszający muzyczny zwiastun

Ten rok zdecydowanie należy do God of War – twórcy przypominają o tym, publikując nowy zwiastun gry. Tym razem, zamiast na akcję godnych twardych mężczyzn postawiono na koncertowanie na wrażliwych partiach duszy.

God of War
foto: materiały prasowe

God of War został obwołany najlepszą gra roku na gali Games Awards – i kto wie, być może to wskazanie okaże się słuszne, jeśli taka pozycja potwierdzi się także w zderzeniu z opiniami Czytelników Antyradio.pl, którzy do 19 grudnia 2018 do godz. 12.00 mogą sami zadecydować, który tytuł zasługuje na miano najlepszej gry 2018 roku.

Gra, która powstała tylko na PlayStation 4, urzeka rozmachem opowiadanej historii – twórcom udało się połączyć wymagającą akcję z momentami, w których nawet najwięksi twardziele poczują, że mają w sobie także wrażliwą stronę.

Żeby to podkreślić, Santa Monica Studio zdecydowało się pokazać nowy zwiastun, w którym tak naprawdę nie dzieje się nic. I właśnie dlatego jest tak przejmujący.

God of War – wzruszający muzyczny zwiastun

Głos, który słyszymy w zwiastunie, należy według producentów gry do Faye – żony Kratosa i matki Atreusa. W jej postać wcieliła się Eivør Pálsdóttiron, artystka z Wysp Owczych, która z miejsca zauroczyła producentów gry.

god_of_war_zwiastun_02

Twórcy God of War chcieli, żeby gracze czuli obecność Faye, mimo że ta nie pojawia się (z oczywistych powodów) w grze pod własną postacią. Żona Kratosa żyje więc w ścieżce dźwiękowej, o czym przypomina udostępniony zwiastun. Eivør Pálsdóttiron sprawdziła się w swojej roli tak dobrze, że producenci przyznali, że myśląc o Faye słyszą właśnie jej głos – wokalistka stała się dla nich ucieleśnieniem matki Arteusa.

Głosowaliście już w sondzie na najlepszą grę 2018 roku?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry