Pogoda
06.03.2017 14:41

Godotify trolluje rozmówców na Facebooku udając odpisywanie na wiadomość

Jest głupia i bez sensu, a wszyscy będą chcieli ją mieć - to aplikacja Godotify, która służy do trollowania rozmówców na Facebooku.

Godotify trolluje rozmówców na Facebooku udając odpisywanie na wiadomość
foto: MsSaraKelly, CC BY 2.0

Konferencja Stupid Hackathon wydaje się być prawdziwą kopalnią nikomu niepotrzebnych cudów - obok programu serwującego Sztucznej Inteligencji Microsoftu filmy porno z Pornhuba powstała tam aplikacja, która oczekiwanie na koniec wpisywania ważnej wiadomości zamienia w czekanie na Godota.

Godotify powstało w przeciągu trzech godzin. Działanie programu jest naprawdę proste - pokazuje on osobie, z którą toczymy korespondencję, że zapalczywie piszemy do niej wiadomość. I tak bez końca.

Autorzy aplikacja sugerują, żeby odpowiednio przygotować grunt do działania i poinformować, że zaistniała potrzeba poważnej rozmowy czy też że musimy interlokutorowi coś wyznać.

foto: Godotify

Po wpisaniu tych słów wystarczy zostawić Messengera w spokoju, a Godotify zajmie się resztą. Twórcy pomyśleli o wszystkim - program informuje nawet, jak długo nasz rozmówca ślęczał z zapartym tchem przed ekranem oczekując na otrzymanie superdługiej, pisanej minutami (a może i godzinami) wiadomości.

Za powstaniem Godotify stoi poważne filozoficzne rozważanie:

"

Chcieliśmy przede wszystkim stworzyć coś, co będzie naśmiewać się z widocznego trendu powstawania czatbotów. Mamy nadzieję, że natchniemy ludzi do zastanowienia się, jak stosunkowo małe elementy designu komunikatorów, takie jak wskaźnik pisania czy przeczytania wiadomości, wpływają na sposób w jaki postrzegamy się nawzajem, podnosząc poziom niepewności podczas interakcji i nie dając w zamian zauważalnych korzyści. "

Godotify dostępny jest w wersji na Windows i OS X/Mac OS - można go pobrać za darmo.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery