Godzilla atakuje Stany Zjednoczone. Życia miliona ludzi poważnie zagrożone

26.06.2020 12:30
Godzilla atakuje Stany Zjednoczone. Życia miliona ludzi poważnie zagrożone Fot. East News

USA stanęły oko w oko z przerażającą Godzillą. Nie chodzi jednak o przerażającego potwora z filmów, tylko ogromną chmurę saharyjskiego piasku. Podmuch znad Sahary może doprowadzić do śmierci. 

Wielki jaszczur atakujący miasta zadebiutował w 1954 roku i od tego momentu stał się ikoną popkultury. Chociaż początkowo Godzilla interesowała się japońskimi osiedlami ludzkimi, kilkukrotnie w historii kina atakowała też amerykańskie miasta. Niedawno zdarzyło się to ponownie, ale tym razy nie chodzi o fikcyjnego potwora z filmów science fiction, tylko prawdziwe zagrożenie, które może okazać się śmiertelne dla ponad miliona obywateli USA i mieszkańców Karaibów. 

Godzilla atakuje USA - kolejna katastrofa, która może zakończyć się tragicznie

Amerykańskie media ostrzegają przed Godzillą. Spokojnie, nie chodzi o ogromnego stwora wyłaniającego się z morskich odmętów, tylko gigantyczną chmurę piasku znad Sahary, który zaatakowała Stany Zjednoczone i Zatokę Meksykańską. Jest jednak równie niebezpieczna, co swoja filmowa imienniczka. Szczególnie narażeni są bowiem mieszkańcy USA i Karaibów, którzy chorują obecnie na koronawirusa

Przeczytaj także

Na Twitterze NASA pojawiło się ostrzeżenie przed ogromną chmurą pustynnego pyłu, który napłyną wraz z masami powietrza nad USA. 

Ogromna chmura piasku przemierza Ocean Atlantycki. 

Jak podaje między innymi detroitnews.com, Godzilli powinni wystrzegać się szczególnie chorzy na COVID-19. Sprawę skomentował doktor Pablo Mendeza Lazaro z Uniwersytetu w Portoryko. 

To najważniejsze tego typu wydarzenie w ciągu ostatnich 50 lat. Warunki są najniebezpieczniejsze dla mieszkańców wielu wysp karaibskich. 

To jednak nie koniec. Chmura leci bowiem dalej w północnego zachodu i może dotrzeć aż do stanu Michigan. Zależy to jednak od siły i kierunku wiatru. Piasek przeniesiony przez Atlantyk, nie tylko osadza się na ulicach, domach i pojazdach, ale również pozostaje obecny w powietrzu. Drobiny pustynnego pyłu są szczególnie niebezpieczne dla osób z problemami oddechowymi, w tym wszystkich tych, którzy mają koronawirusa. W samych Stanach Zjednoczonych obecnie na COVID-19 choruje ponad 1,3 miliona osób. 

 

Przeczytaj także

Miejmy nadzieję, że Godzilla nie ziści najgorszych scenariuszy przygotowanych przez naukowców. 

Przeczytaj także

Zobacz też: Czy Godzilla mogłaby naprawdę istnieć? 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.