Godzilla z klocków Lego? Być może niedługo nowy zestaw trafi na półki sklepów

Sergiusz Kurczuk
20.02.2018 13:51
Godzilla z klocków Lego? Być może niedługo nowy zestaw trafi na półki sklepów Fot. materiały prasowe

To dziwne, że do tej pory nie pojawił się zestaw Lego z Godzillą w roli głównej. Pasjonaci klocków mają zamiar to zmienić.

Lego - jedna z najpopularniejszych zabawek świata, która rozwija kreatywność. Godzilla - jeden z najpopularniejszych filmowych potworów, który jest głównym bohaterem najstarszej serii filmów w historii kina. Co łączy te dwa zjawiska popkulturowe? Na razie nic, ale entuzjaści duńskich klocków mają nadzieję, że niedługo na półki sklepów trafi zestaw, dzięki któremu każdy będzie mógł złożyć własnego japońskiego stwora. Chociaż obecnie Lego produkuje zestawy na licencji najróżniejszych filmów i seriali - od „Avengers” po „Atomówki”, do tej pory Godzilla nie pojawiła się w oficjalnej klockowej formie. 

Godzilla z Lego

Ten stan rzeczy postanowili zmienić użytkownicy strony Lego Ideas, gdzie każdy może zaproponować pomysł na kolejny zestaw klocków. Dave Pickett i Mark Larson wpadli na pomysł zbudowania klockowego kaiju i zaprezentowania go społeczności miłośników Lego. Klockowa Godzilla jest ogromna, jak na bestię z morza przystało. Składa się z około 850 elementów, jest wysoka na 23 centymetry, a jej długość pd czubka głowy do końca ogona wynosi 44 centymetry. Projekt stwora został oparty na oryginalnym wyglądzie z japońskiego filmu z 1954 roku. Stwór rusza łapami, ogonem i szczęką. Może zionąć atomowym oddechem i deptać pojazdy, z tego powodu w skład zestawu wchodzą dodatkowe akcesoria w postaci efektu ognia i pociągu. 

Pojawiło się też ponad godzinne wideo, w którym twórcy pokazują, jak złożyć Godzillę. 

Pickett to wieloletni fan Lego, który interesuje się również kulturą popularną. Prowadzi kanał na YouTube o nazwie Brick101 poświęcony tematyce słynnych kloców. Był również współautorem książki „The LEGO Animation Book”. Larson jest jednym z budowniczych w kilku Legolandach na świecie. Był również projektantem i project managerem w parkach rozrywki Lego. Zajmuje się też projektowaniem zestawów na zamówienie, a także grafiką przeznaczoną na użytek internetowy.

Jeśli pomysł uzbiera 10 tysięcy pozytywnych głosów, zostanie wzięty pod uwagę przez Lego. Jeśli włodarze rozpatrzą go pozytywnie, trafi na sklepowe półki. Na razie projekt wspiera 490 osób. W momencie pisania artykułu, do zamknięcia głosowania zostało 420 dni. Jeśli podoba się Wam idea Picketta i Larsona, wystarczy kliknąć TEN link i oddać swój głos (po wcześniejszym zarejestrowaniu się na serwisie). 

Filmowy potwór w roku 2017 pojawił się w anime „Godzilla: Monster Planet”. W kinowej wersji Godzilla ma wystąpić w sequelu filmu „Kong: Wyspa Czaszki”, w której mutant zmierzy się z ogromnym gorylem. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.