Gołąb diler w rękach policji. Miał 178 tabletek ecstazy

Aleksandra Kopka
25.05.2017 13:02
Gołąb diler w rękach policji. Miał 178 tabletek ecstazy Fot. Tadeusz Koniarz/ East News

Pewien przemytnik z Iraku wpadł na genialny pomysł szmuglowania dragów przy pomocy gołębi. Do tego stworzył specjalny plecaczek na cenną zawartość.

Kuwejckie służby wpadły na trop przemytników narkotyków. Kiedyś wykorzystywali do tego celu samochody bądź ludzi. Dzisiaj przestępczy świat wzmocniła armia wyszkolonych gołębi. To właśnie przy pomocy jednego z nich, ubranego w specjalnie uszyty do tego celu plecaczek, próbowano przeszmuglować 178 tabletek ecstasy.

Wyjątkowy gołąb z Iraku został schwytany nad budynkiem w pobliżu departamentu celnego. Na grzbiecie ptaka przymocowany został ładunek w formie plecaczka, w którym ukryto cenna zawartość. Służby nie wiedzą kto jest adresatem lotnej brygady narkotykowej ;) Złapanie szefa szmuglerów będzie o tyle ciężkie, że istnieje obawa iż wypuszczony na wolność ptak nie doleci do celu swojej podróży.

W dawnych czasach gołębie wykorzystywane były do przekazywania wiadomości na dużą odległość. Dystans jaki są w stanie przelecieć w ciągu jednego dnia daje możliwość szmuglowania niewielkich rozmiarowo towarów nawet kilka razy dziennie.

Ostatnio nastał jakiś trend w wykorzystywaniu gołębi. W czarnych odmętach facebook'a znaleźliśmy post wielbicielki butów z gołębi. Na szczęście miłość autorki obuwia kończy się na odtwarzaniu wyglądu ptaków przy pomocy tworzyw sztucznych.

Złapanie gołębia dilera zasługuje na miano najgłupszego zatrzymania przez służby mundurowe

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.