Gollob wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, w oddychaniu wspomaga go respirator

Aleksandra Kopka
24.04.2017 13:12
Gollob wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, w oddychaniu wspomaga go respirator Fot. Marcin Borkowski/EastNews

Po przeprowadzonej w niedzielę, operacji Tomasza Golloba, żużlowiec został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Obecnie w oddychaniu wspomaga go respirator.

Z przekazanych informacji od profesora Marka Harata, lekarza który operował Golloba zaraz po nieszczęśliwym wypadki, wiemy że prócz uszkodzenia kręgosłupa oraz rdzenia kręgowego, żużlowiec ma obite płuca.

Wprowadzenie w stan śpiączki farmakologicznej, oraz zastosowanie wsparcia respiratorem, uważa za normalną procedurę w tego typu przypadkach. Jednakże jak zaznacza, stan Tomka określany jest jako zagrażający życiu. Najbliższe kilka dni są kluczowe dla powrotu do zdrowia i być może dalszej kariery zawodnika.

Przypomnijmy, Tomasz Gollob w niedzielę 23 kwietnia 2017 roku, podczas treningu przygotowującego go do starów w zawodach motocrossowych w Chełmie, miał wypadek. Z relacji naocznych świadków, wiadomo iż sam upadek nie wyglądał groźnie. Jednakże jego konsekwencje są dla zawodnika tragiczne.

O kolejnych doniesieniach na temat stanu zdrowia żużlowca, będziemy informować na bieżąco.

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.