Gonił z maczetą jadącego na hulajnodze. 16-letni kolega zaatakował wiatrówką Straż Miejską

22.08.2022 12:18
Gonił z maczetą jadącego na hulajnodze. 16-letni kolega zaatakował wiatrówką Straż Miejską Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

19-latek z maczetą gonił jadącego hulajnogą. Kolega z wiatrówką próbował go "odbić" z rąk Straży Miejskiej.

Z piątku 19 sierpnia 2022 na sobotę, około 2 w nocy, przerażeni przechodnie wezwali strażników miejskich na Bulwary Wiślane w Krakowie. Jak twierdzili, byli świadkami pogoni napastnika z maczetą za osobą jadącą na hulajnodze.

Gonił z maczetą jadącego hulajnogą

Na Bulwarach Wiślanych w Krakowie doszło do niecodziennej sytuacji. 19-letni napastnik ruszył w pogoń z maczetą za mężczyzną, który jechał na hulajnodze. Będący świadkami zdarzenia przechodnie zwrócili się o pomoc do strażników patrolujących ten rejon.

Polecamy

Gdy strażnicy udali się we wskazanym kierunku zobaczyli mężczyznę, który z maczetą w ręku biegnie za osobą jadącą na hulajnodze. Krzyknęli, by odrzucił narzędzie i pozostał na miejscu. Mężczyzna wyrzucił maczetę na alejkę i zaczął uciekać w stronę hotelu Sheraton. Strażnicy po krótkim pościgu ujęli go i zakuli w kajdanki

- czytamy na profilu Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

Straż Miejska sprawnie zatrzymała napastnika, jednak na odsiecz przyszedł mu 16-latek z wiatrówką. Nieletni kolega agresora próbował go odbić z rąk mundurowych.

Nagle z mroku wyłonił się jego młodszy kolega. Był agresywny i miał przy sobie wiatrówkę. Szarpał się i próbował odbić kompana

- relacjonują strażnicy na swoim FB.

Obaj nastolatkowie zostali schwytani i przekazani wezwanym na miejsce policjantom.

Nie jest to jedyna absurdalna sytuacja, która miała miejsce ostatnio w Krakowie. W marcu tego roku turyści na Rynku Głównym postanowili zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie pośladków. Nagrała ich kamera monitoringu.

Źródło: PAP, Straż Miejska Miasta Krakowa

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.