Google Docs ze świetną aktualizacją

10.09.2019 11:16
google docs|undefined Fot. shutterstock

Mała rzecz, która bardzo cieszy każdego, kto musi napisać tekst na określoną ilość znaków.

Żyjemy w czasach, w których konieczność naciśnięcia myszki trzy razy więcej jest w oczach wielu użytkowników uznawane za coś irytującego.Sam należę do tej grupy i nie widzę w tym nic dziwnego. Komfort korzystania z aplikacji jest w szalenie istotny, dlatego spowalnianie działań użytkownika, może zniechęcić go do programu, z którego korzysta na zawsze.

Mój ból zresztą zrozumieją nie tylko dziennikarze, ale zapewne również studenci. Czasami piszecie tekst, wchodzicie w odpowiednie flow, które musicie przerwać, aby sprawdzić, czy wasz artykuł albo esej nie ma już o kilka tysięcy znaków za dużo. Po tym, jak jakiś czas temu Microsoft Word zaczął wyświetlać aktualną ilość znaków w lewym dolnym rogu, Google postanowił udostępnić użytkownikom swoich docsów taką samą opcję.

gugls
Przeczytaj także

Google Docs z długo wyczekiwanym updatem

Dotąd musieliście wejści w menu "Tools" i tam wybrać Word Count, aby wiedzieć ile słów i znaków znajduje się w waszym tekście. Teraz wystarczy, że zaznaczycie w tej samej tabelce "Display word count while typing" i ilość użytych słów pojawi się w lewym dolnym rogu waszego pliku i będzie update'owana na bieżąco. Człowiekowi, aż chce się napisać jakiś tekst. Na przykład o tym, że Muppety zostały skasowane przez Disney+ albo że nowy Resident Evil to gra co-opowa. Tudzież o tym, że Google Docs otrzymał długo wyczekiwany update.

Na razie opcja nie jest dostępna dla wszystkich użytkowników docsów. Dlatego, jeśli w tym momencie nie widzicie możliwości wybrania "Display Word Count" musicie uzbroić się w cierpliwość.

gugl docs

Zobacz także:  Joker czyha na Androidzie. Wydaje po kryjomu pieniądze użytkowników

 

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.