Pogoda
11.10.2019 09:49

Google Maps pomoże niedowidzącym przejść przez ulicę

Mała zmiana w kodzie aplikacji oznacza wielkie uproszczenie dla osób niewidomych korzystających z Google Maps.

google maps
foto: screen youtube google

Nowy update Google Maps oznacza dużą zmianę w jakości programu. Aplikacja od dzisiaj nie tylko będzie informowała, kiedy użytkownik ma skręcić, ale również będzie potwierdzała czy osoba korzystająca z Map nie schodzi z wyznaczonej trasy. Maps będą również ostrzegać przed niebezpiecznymi przejściami dla pieszych, powiedzą, jak daleko od nas jest następny skręt. Bez problemu poinformują nas, w którą stronę ruszyć po dłuższym postoju. Wszystko za sprawą Voice Guidance.

Google Maps z nową funkcją dla niewidomych

Google Maps przedstawiło nowe opcje dostępne w ramach aplikacji na poniższym video.

waymo
waymo
Przeczytaj także Pierwsze autonomiczne taksówki wyjadą na ulice jeszcze w tym miesiącu. Uberowi rośnie wielki konkurent

Voice Guidance jest na razie dostępne tylko po angielsku w USA i japońsku w Japonii. Jak podkreślają twórcy aplikacji, na całym świecie jest 36 milionów niewidomych i 217 milionów osób z poważnymi zaburzeniami widzenia. Dla nich nawet najkrótsza podróż do nieznanego miejsca jest wielką wyprawą. Stworzenie narzędzia, które ułatwi im życie, było od lat w planach Google.

Amerykańska firma obiecuje, że nowa funkcja pojawi się w Google Maps niedługo również w naszym kraju. Nie znamy niestety potencjalnej daty premiery. Wszystko zapewne zależy od tego, jak Voice Guidance przyjmie się w pierwszych dwóch krajach, w których zadebiutowała.

Zobacz takż:  Elon Musk przyznaje, że jest "p****rzonym idiotą"

Tagi: Mobile Google