Google Maps z trybem „obraz w obrazie”

Michał Tomaszkiewicz
05.09.2017 14:08
Google Maps z trybem „obraz w obrazie” Fot. materiały prasowe

Mapy Google nie będą już musiały pracować w trybie pełnoekranowym, żeby doprowadzić nas do celu – nowa funkcja pozwoli korzystać z aplikacji w unoszącym się okienku. Skorzystać z niej będą jednak mogli tylko wybrani.

Informacje o implementacji tej opcji zostały umieszczone na forum użytkowników smartfonów Pixel, zaprojektowanych przez Google. Znajduje się w niej poradnik podpowiadający jak uruchomić funkcję „obraz w obrazie” podczas korzystania z Google Maps oraz innych aplikacji.

Jak się okazuje, przywołanie opcji ma być bardzo proste – wystarczy przytrzymać na chwilę przycisk domowy, by móc wybrać wyświetlanie podpowiedzi nawigacyjnych w małym okienku.

Jego położenie na ekranie można łatwo zmienić, dzięki czemu możliwe jest jednoczesne wygodne korzystanie z innych programów i aplikacji – na przykład przeglądarki internetowej.

foto: zrzut ekranu Fot. foto: zrzut ekranu

Funkcja picture-in-picture trafi także do innych aplikacji – nie będzie jednak dostępna domyślnie, to twórcy oprogramowania będą decydować, czy opcja powinna działać z ich aplikacją. Z tego powodu będą pojawiać się ograniczania – już dziś wiadomo, że nie będzie można oglądać w taki sposób filmów z serwisu YouTube, chyba, że będzie się posiadało subskrypcję YouTube Red.

Możliwość korzystania Google Maps w trybie „obraz w obrazie” ma zostać udostępniona w ciągu kilku najbliższych tygodni. Niestety, nie każdy będzie mógł z niej skorzystać – do jej uruchomienia niezbędny będzie telefon działający pod kontrolą Androida 8.0 Oreo.

Przeczytaj także

Zanim najnowsza wersja systemu Google trafi na smartfony (nie licząc wspomnianych już modeli Pixel oraz Nokii, która udostępni Oreo nawet dla modelu 3), minie jednak sporo czasu – większość użytkowników przesiądzie się na niego dopiero po zakupie nowego telefonu.

Nawet jeśli nie będą mogli oni w najbliższej przyszłości przetestować opcji „picture-in-picture” w Mapach Google, nie znaczy to, że nie będą mogli korzystać z tej aplikacji w ciekawy sposób – na przykład szukając perełek utrwalonych przez Google Street View. Tutaj znajdziecie starannie wyselekcjonowane, najlepsze z nich.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.