Pogoda
20.11.2019 13:57

Google Pay i Apple Pay będą mieć w Polsce nowego konkurenta. Nadchodzi Lidl Pay

Już w lutym 2020 roku za zakupy w Lidlu można będzie płacić za pomocą aplikacji sklepu. Testy systemu już ruszyły.

Lidl
foto: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Polska jest jednym z najbardziej rozwiniętych na świecie rynków płatności elektronicznej. Z tego właśnie powodu byliśmy priorytetem dla Google, gdy gigant wprowadzał system Android Pay. Polska była drugim krajem w Europie, po Wielkiej Brytanii, w którym zadebiutował ten system.

Płatność zbliżeniowa za pomocą telefonu, opaski czy zegarka okazała się być bardzo wygodną formą robienia zakupów. Widok osób przykładających telefon do terminala nikogo już nie dziwi, a ciekawostką stają się osoby, które wolą płacić gotówką.

Google zmieniło Wasze smartfony w karty płatnicze
Google zmieniło Wasze smartfony w karty płatnicze
Przeczytaj także Google zmieniło Wasze smartfony w karty płatnicze

Część wartego miliardy rynku płatności chce uszczknąć dla siebie Lidl. Jak nieoficjalnie dowiedziały się Wiadomości Handlowe, sklep zamierza rozszerzyć w najbliższym czasie możliwości swojej aplikacji o opcję płatności Lidl Pay.

Lidl Pay w Polsce od lutego 2020. Jak będzie się płacić?

Lidl Pay to system, który sprawdził się już w działaniu. Mogą z niego korzystać klienci sklepu w Hiszpanii.

Po podpięciu do aplikacji Lidla karty płatniczej i zatwierdzenie tej operacji w banku klienci będą mogli używać programu do uregulowania należności za zakupy w dyskoncie. Lidl wytłumaczył nam, jak będzie to wyglądać w praktyce: wystarczy zeskanować przy kasie kod z aplikacji.

"

W efekcie skanując kartę Lidl Plus czytnikiem w strefie kas, jednocześnie naliczane są rabaty oraz dokonywana jest płatność, wygodnie i szybko. Funkcjonalność ta będzie dostępna tylko dla użytkowników aplikacji Lidl Plus, w sekcji „Mój Portfel”, w zakładce „więcej“, w menu dolnym. Aby z niej skorzystać, dbając o bezpieczeństwo danych bankowych, należy zdefiniować kod PIN lub odcisk palca (touch ID) i następnie dodać kartę płatniczą. "

lidl_pay_02

Sieć sklepów podkreśla, że dane klientów przekazane aplikacji są bezpieczne, a wprowadzenie Lidl Pay ma przede wszystkim zaowocować szybszą i wygodniejszą obsługą klientów.

Zobacz także: Płacenie zbliżeniowe z kodem PIN nawet dla transakcji poniżej 50 zł. Wchodzą nowe przepisy

Wolicie płacić kartą, telefonem czy gotówką?

Tagi: Mobile