Google Pay i Apple Pay będą mieć w Polsce nowego konkurenta. Nadchodzi Lidl Pay

20.11.2019 13:57
Google Pay i Apple Pay będą mieć w Polsce nowego konkurenta. Nadchodzi Lidl Pay Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Już w lutym 2020 roku za zakupy w Lidlu można będzie płacić za pomocą aplikacji sklepu. Testy systemu już ruszyły.

Polska jest jednym z najbardziej rozwiniętych na świecie rynków płatności elektronicznej. Z tego właśnie powodu byliśmy priorytetem dla Google, gdy gigant wprowadzał system Android Pay. Polska była drugim krajem w Europie, po Wielkiej Brytanii, w którym zadebiutował ten system.

Płatność zbliżeniowa za pomocą telefonu, opaski czy zegarka okazała się być bardzo wygodną formą robienia zakupów. Widok osób przykładających telefon do terminala nikogo już nie dziwi, a ciekawostką stają się osoby, które wolą płacić gotówką.

Przeczytaj także

Część wartego miliardy rynku płatności chce uszczknąć dla siebie Lidl. Jak nieoficjalnie dowiedziały się Wiadomości Handlowe, sklep zamierza rozszerzyć w najbliższym czasie możliwości swojej aplikacji o opcję płatności Lidl Pay.

Lidl Pay w Polsce od lutego 2020. Jak będzie się płacić?

Lidl Pay to system, który sprawdził się już w działaniu. Mogą z niego korzystać klienci sklepu w Hiszpanii.

Po podpięciu do aplikacji Lidla karty płatniczej i zatwierdzenie tej operacji w banku klienci będą mogli używać programu do uregulowania należności za zakupy w dyskoncie. Lidl wytłumaczył nam, jak będzie to wyglądać w praktyce: wystarczy zeskanować przy kasie kod z aplikacji.

W efekcie skanując kartę Lidl Plus czytnikiem w strefie kas, jednocześnie naliczane są rabaty oraz dokonywana jest płatność, wygodnie i szybko. Funkcjonalność ta będzie dostępna tylko dla użytkowników aplikacji Lidl Plus, w sekcji „Mój Portfel”, w zakładce „więcej“, w menu dolnym. Aby z niej skorzystać, dbając o bezpieczeństwo danych bankowych, należy zdefiniować kod PIN lub odcisk palca (touch ID) i następnie dodać kartę płatniczą.

lidl_pay_02 Fot. foto: materiały prasowe Lidla

Sieć sklepów podkreśla, że dane klientów przekazane aplikacji są bezpieczne, a wprowadzenie Lidl Pay ma przede wszystkim zaowocować szybszą i wygodniejszą obsługą klientów.

Zobacz także: Płacenie zbliżeniowe z kodem PIN nawet dla transakcji poniżej 50 zł. Wchodzą nowe przepisy

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.