Pogoda
07.08.2019 10:22

Google Stadia pojawi się na Gamescomie

Google potwierdził, że dowiemy się więcej o ich platformie gamingowej już 19 sierpnia.

Google Stadia
Materiały Prasowe

Cały świat gamingu nie może się doczekać rozpoczęcia niemieckiego Gamescomu. W trakcie wydarzenia możemy spodziewać się fali ogłoszeń i nowości od największych światowych deweloporów i wydawców. Wśród nich znajdą się również twórcy Google Stadia.

Google potwierdził, że 19 sierpnia o 10 rano odbędzie się Stadia Connect. Wydarzenie, które ma przybliżyć nam, czym jest projekt, którym Google chce zagrozić pozycji Sony i Microsoftu w świecie gier.

Mortal Kombat 11
Mortal Kombat 11
Przeczytaj także "Mortal Kombat 11": ktoś odtworzył jeden z kombosów Johnny'ego Cage'a w rzeczywistości. Zobaczcie wideo

Nie jest to pierwsza okazja, aby zaznajomić się z projektem Google'a. Możemy jednak liczyć na to, że tym razem otrzymany od twórców datę premiery, cenę i pełny zestaw gier, jakie znajdą się na konsoli. Całość wydarzenia będzie streamowana na YouTubie.

Czego się spodziewać po Stadia Connect

W trakcie Stadia Connect mamy poznać nowe gry, które mają znaleźć się na konsoli, Google przybliży nam deweloperów i opowie, jak powstawała Stadia. Dotąd największym potwierdzonym tytułem, który ma się pojawić na Stadii, był "Assasin's Creed Odyssey". Jeśli amerykański moloch faktycznie chce zagrozić pozycji PS i XBoxa musi się bardziej postarać i oprócz dużych tytułów AAA postawić również na interesujące ekskluziwy.

Jest na razie raczej sceptyczny co do sukcesu Stadii. Wiele firm próbowało już zaburzyć status quo największych platform gamingowych i nikomu się to nie udało. A Google niestety nie jest znany z wielkich umiejętności, jeśli chodzi o tworzenie hardware'u. 

Tak było przy okazji ich Google Glasses i smartfonów z serii Pixel.

Do startu pokazu zostało 12 dni i jeśli nie chcecie go przegapić, możecie spędzić te 12 dni patrząc się w poniższego youtube'a.

Przeczytaj także: Apple chce powalczyć z Google Stadia. Wszystko co wiemy o Apple Arcade

Na czym gracie w gry?

Tagi: Gry