Pogoda
21.07.2017 12:23

Google Street View pozwala zwiedzić ISS

Google Street View dotarło tam, gdzie nie było jeszcze żadnego samochodu fotografującego ulice – na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Google Street View pozwala zwiedzić ISS

Możliwość obejrzenia okolic przeglądanych na mapie własnymi oczami nie robi już na nas większego wrażenia – po Polsce samochody Google jeżdżą raz na 3 lata (sesja w 2017 roku potrwa do września), a dzięki specjalnym wózkom i plecakom wyszukiwarka dotarła do wnętrz polskich zamków oraz dworców.

Google Street View stara się cały czas przesuwać granice, do których dociera – dowodem na to jest między innymi podróż, jaką dzięki usłudze możemy wykonać do wnętrza czynnego wulkanu, pełnego gorącej lawy.

Użytkownicy map mogą śmiało docierać także w okolice, które znane są im z występów w filmach – Google przygotowało między innymi wycieczkę po plenerach znanych z „Gry o tron” i „Harry’ego Pottera”.

Po raz pierwszy jednak ambicja wyniosła usługę widoku ulicznego do zupełnie innego świata - na pokład unoszącej się w kosmosie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Jak widać, Google Street View skorzystało z pomocy stacjonujących na ISS astronautów, którzy obfotografowali stację według przekazanych im wskazówek.

Efekt jest niesamowity – można na własne oczy przekonać się, jak rozległą, skomplikowaną i klaustrofobiczną konstrukcją jest Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Przemieszczając się po stacji warto pamiętać, że jest ona trójwymiarowa – tylko w taki sposób uda się trafić na pokład widokowy z oknami wychodzącymi na Ziemię.

Jak podoba się Wam na pokładzie ISS?

Szeroki wybór kamer cyfrowych

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet