Pogoda
11.12.2018 14:48

Google Street View zaktualizowało zdjęcia w polskich miastach

Można już sprawdzać, czy tym razem udało się załapać na zdjęcie okolic robione przez samochody Google Street View – Mapy zostały zaktualizowane o fotografie wykonywane w 2018 roku.

Google Street View
foto: Google

Samochody Google Street View kursowały po całej Polsce między majem a październikiem 2018 roku – pierwsze owoce wykonywanych przez nie sesji zostały właśnie opublikowane. Jeśli – dzięki naszemu tekstowi o rozpoczęciu robienia zdjęć – byliście przygotowani, żeby stać się gwiazdami drugiego planu i znaleźć się w nowej edycji zestawienia najdziwniejszych sytuacji złapanych przez kamery Google (a trzeba przyznac, że zdjęcia z Polski są w nim mocnymi zawodnikami) – to możecie teraz rzuć się na Mapy Google i sprawdzić, czy udało się zrealizować ten misterny plan.

Nam niestety się nie udało – okolice, w których daliśmy się sfotografować przejeżdżającemu samochodowi Google dostały nowe zdjęcia z innego przejazdu.

Odświeżone fotografie trafiają na Google Street View etapami – w większość polskich miast można już oglądać nowe ujęcia (czasem trzeba je wybrać z listy dat w lewym górnym rogu ekranu), choć zdarza się, że zdjęć z niektórych lokalizacji jeszcze brakuje.

Google Street View ze zdjęciami z 2018 roku

Ponieważ w aktualizowaniu Google Street View nie ma reguły, którą mogliby zrozumieć zwykli śmiertelnicy, jedyny sposobem na sprawdzenie, czy możecie już oglądać swoje okolice przez zdjęcia zrobione w tym roku jest uruchomienie mapy i rzucenie na nią małego żółtego ludzika.

Dzięki nowym materiałom można zwiedzać wirtualnie nie tylko ulice, lecz także – wybrane oczywiście – wnętrza. I nie jest tu mowa tylko o muzeach i innych instytucjach publicznych – nam udało się wślizgnąć z Google Street View do fryzjera urzędującego w naszych okolicach.

Nie oznacza to oczywiście, że do środka wjechał cały samochód – Google dysponuje całym arsenałem kamer wykorzystywanych do ubogacania swoich map. Niektóre z nich nosi się jak plecak, inne są montowane na specjalnym wózku – dzięki temu mogą sięgać tam, gdzie zazwyczaj by się ich nie spodziewało, co czasami ma przykre konsekwencje. Przekonała się o tym kobieta, którą mąż przypadkiem odkrył sfotografowaną podczas zdrady.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet