Pogoda
09.08.2019 11:28

Google dopłaci do twoich biletów lotniczych

Google chce, abyśmy planowali wakacje tylko przy pomocy ich własnej platformy.

samolot
źrodło: shutterstock

Pierwszym krokiem potrzebnym do zaplanowania wakacji jest kupienie lotu. Najczęściej użytkownicy w Polsce korzystają z takich stron jak Esky czy Skyscanner, które automatycznie szukają najtańszych połączeń do twojego celu podróży.

W podobny sposób działa Google Flight, który znalazł właśnie sposób na przyciągnięcie do siebie nowych użytkowników. GF ma zapewnić najtańsze możliwe bilety osobom, które zdecydują się na zakup lotów przez ich stronę

Jeśli kupicie bilet za 1000 zł. A z jakiegoś powodu po zakupie biletu lot potanieje do 600 zł, to Google odda wam różnicę w cenie.

Oznacza to, że Google chce zapewnić użytkownikom najtańsze bilety dostępne w sieci. Bez znaczenia nawet czy cena spadła po zakupie biletu.

Oczywiście jest sporo ograniczeń.

Na razie firma będzie monitorować testowo loty ze Stanów zjednoczonych między 13 sierpnia a 2 września. Google zapewni tę usługę tylko i wyłącznie dla wybranych tras. Nadal nie wiadomo dla jakich.

Live View na Mapach Google
Live View na Mapach Google
Przeczytaj także Rozszerzona rzeczywistość w Mapach Google dostępna w Polsce

Google pozwoli ci zaplanować całe wakacje bez wychodzenia z konta na gmailu

Google chce, aby użytkownicy nie korzystali z żadnych innych aplikacji przy planowaniu swoich wyjazdów. Po rezerwacji lotu Google przygotuje dla użytkownika specjalną "travel section" gdzie dostaniemy możliwość napisania własnego planu wakacji. Zobaczymy mapy z hotelami, restauracjami i wydarzeniami, które mogą nas zainteresować w trakcie wypoczynku.

Celem Google jest, abyśmy zrezygnowali z TripAdvisorów, Skyscannerów i Booking.com i wszystkie nasze sprawy załatwiali z poziomu naszego konta u amerykańskiego giganta.

Nie okłamujmy się, takie działanie może być oczywiście wygodne dla nas, ale jeszcze żaden konsument nie wyszedł dobrze na działaniach jakiegoś monopolisty.

Przeczytaj także: 100 kierowców utknęło w błocie, bo pojechało skrótem podsuniętym przez Mapy Google

Tagi: Duperele